«Բավարիայի» ղեկավարները փորձել են կապ հաստատել Նագելսմանի հետ, սակայն նա չի պատասխանել զանգերին
«Բավարիայի» ղեկավարները չեն կարողացել զանգահարել Յուլիան Նագելսմանին՝ հայտնելու պաշտոնանկության մասին։
Հիշեցնենք, որ «Բավարիայի» գլխավոր տնօրեն Օլիվեր Կանը Դորտմունդի «Բորուսիայի» հետ խաղից (4:2) առաջ ասել էր, որ Յուլիանն առաջինն է իմացել իր պաշտոնանկության մասին: Ավելի ուշ Sport 360 գործակալությունը, որը ներկայացնում է Նագելսմանի շահերը, հայտարարել է, որ դա ճիշտ չէ, քանի որ նրանք ստիպված են եղել կապ հաստատել «Բավարիայի» մարզական տնօրեն Հասան Սալիհամիջիչի հետ այն բանից հետո, երբ մամուլում հայտնվել են 35-ամյա մարզչի մոտալուտ հեռանալու լուրերը:
Ինչպես հայտնում է Daily Mail-ը՝ հղում անելով գերմանական  Bild-ին, «Բավարիայի» ղեկավարներն իսկապես փորձել են առաջին հերթին կապ հաստատել Նագելսմանի հետ: Մարտի 23-ի երեկոյան Bild-ի լրագրողները տեղեկացել են, որ Նագելսմանին սպառնում է մոտալուտ հրաժարական, և կապ են հաստատել նրա ներկայացուցիչների հետ՝ լուրը հաղորդելու համար: Մարզչի ներկայացուցիչները պատասխանել են, որ այդ մասին ոչինչ չեն լսել։
Ավելի ուշ մյունխենյան ակումբի աղբյուրները հայտնել են, որ այդ օրը ղեկավարությունը փորձել է կապ հաստատել Նագելսմանի հետ, սակայն Ավստրիայի լեռնադահուկային հանգստավայրում հանգստացող մարզիչը չի պատասխանել զանգերին:
Նույն օրը երեկոյան «Բավարիայի» ներկայացուցիչները, այնուամենայնիվ, զանգահարել են Նագելսմանին և ասել, որ նա վերադառնա Գերմանիա և հանդիպի Օլիվեր Կանի և Հասան Սալիհամիջիչի հետ: Հաջորդ օրը 35-ամյա մասնագետն անձամբ տեղեկացվել է իր պաշտոնանկության մասին։

Bayern officials tried to contact Nagelsmann, but he did not return calls
It should be noted that Oliver Kahn, the general director of Bavaria, said before the game of Dortmund with "Borussia" (4:2) that Julian was the first to know about his dismissal. Later, Sport 360, who represent Nagelsmann, said this was not true, as they had to contact Bayern's sporting director Hasan Salihamidzic after reports of the 35-year-old's imminent departure appeared in the media—the news.
According to the Daily Mail, referring to the German Bild, the leaders of Bayern tried to contact Nagelsmann first. On the evening of March 23, Bild reporters learned that Nagelsmann was facing imminent resignation and got his representatives to break the news. The coach's representatives replied that they had not heard anything about it.
Later, the sources of the Munich club said that the management tried to contact Nagelsmann that day, but the coach, who was vacationing in a ski resort in Austria, did not answer the calls.
That evening, however, Bayern representatives called Nagelsmann and told him to return to Germany and meet with Oliver Kahn and Hasan Salihamidzic. The next day, the 35-year-old specialist was personally informed about his dismissal.