«Միլանը» տրանսֆերային առաջարկ է պատրաստում Սպերցյանի համար. La Gazzetta dello Sport
Իտալական La Gazzetta dello Sport պարբերականը գրում է, որ Խվիչա Կվարացխելիան իր հրաշալի խաղով Եվրոպական գրանդների սկաուտների ուշադրությունը ուղղել է դեպի ռուսական ֆուտբոլային շուկա։
Ըստ պարբերականի՝ «Միլանը» պատրաստվում է տրանսֆերային առաջարկ կատարել է «Կրասնոդարի» հայազգի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի համար։ Հաղորդվում է, որ «ռոսոներիները»  8 մլն եվրո են պատրաստվում առաջարկել Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստի համար։ Ընդգծենք, որ «Կրասնոդարը» իր սանին գնահատում է 12 մլն եվրո։ «Միլանը» Էդուարդ Սպերցյանին դիտարկում է Բրահիմ Դիասին փոխարինող, եթե ֆուտբոլիստ որոշի լքել իտալական թիմի ճամբարը։ «Կրասնոդարի» հայազգի կիսապաշտպանը Դիասին փոխարինելու առաջնահերթ տարբերակների թվում է, եթե նա, այնուամենայնիվ, որոշի վերադառնալ Մադրիդի «Ռեալ»:
Նշենք, որ Սպերցյանի ծառայություններով ակտիվ սկսել է հետաքրքրվել նաև ֆրանսիական «Մարսելը»։ Այս մասին, սակայն այլ տեղեկատվություն չի հաղորդվում։

Milan is preparing a transfer offer for Spertsyan; La Gazzetta dello Sport
The Italian newspaper La Gazzetta dello Sport writes that Khvicha Kvaratskhelia has drawn the attention of scouts of European giants to the Russian football market with his excellent game.
According to the periodicals, Milan is preparing to make a transfer offer for Krasnodar Armenian midfielder Eduard Sperzyan. It is reported that the Rossoneri are going to offer 8 million euros for the football player of the Armenian national team. Let's emphasize that Krasnodar values his son at 12 million euros. Milan is considering Eduard Spertsyan as a replacement for Brahim Diaz, if the player decides to leave the camp of the Italian team. The Armenian-born Krasnodar midfielder is among the top options to replace Diaz if he does decide to return to Real Madrid.
It should be noted that the French Marseille has also become actively interested in Spertsyan's services. However, no other information is provided about this.