Պաշտոնական. Կոնտեն փոխադարձ համաձայնությամբ լքում Տոնտենհեմի գլխավոր մարզչի պաշտոնը
Անտոնիո Կոնտեն լքել է «Տոտտենհեմի» գլխավոր մարզչի պաշտոն։ Ակումբը հայտարարություն է տարածել կողմերի համաձայնությամբ պայմանագիրը խզելու մասին: Թիմը մինչև մրցաշրջանի ավարտը կղեկավարի Քրիստիան Ստելինին, նրա օգնականը կլինի Ռայան Մեյսոնը։
Նշենք, որ Կոնտեն «Տոտենհեմը» գլխավորել է 2021 թվականի նոյեմբերից: Նախորդ մրցաշրջանն ակումբն ավարտել է ԱՊԼ-ի աղյուսակի 4-րդ հորիզոնականում և այս պահին զբաղեցնում է նույն հորիզոնականում:
Մենք Չեմպիոնների լիգայի ուղեգիր նվաճեցինք Անտոնիոյի՝ ակումբում առաջին մրցաշրջանում: Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում Անտոնիոյին իր ներդրման համար և մաղթում ամենայն բարիք ապագայում»,- ասված է ակումբի մամուլի հաղորդագրության մեջ:

Official; Conte resigns as Tottenham manager by mutual consent
Antonio Conte left the position of head coach at Tottenham. The club stated terminating the contract with the parties' agreement. Christian Stelin will manage the team until the end of the season; his assistant will be Ryan Mason.
It should be noted that Conte has led Tottenham since November 2021. Last season, the club finished in the 4th position in the Premier League table and currently occupies the same place.
"We qualified for the Champions League in Antonio's first season. We thank Antonio for his contribution and wish him all the best for the future," the club's press release said.