Ֆանտաստիկ մթնոլորտ Բուենոս Այրեսում. Մեսսին փայլում Է՝ ընկերական խաղում օգնելով հաղթել Արգենտինային (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Արգենտինայի հավաքականը սեփական հարկի տակ ընկերական խաղում մրցեց Պանամայի հավաքականի դեմ։ Սա աշխարհի չեմպիոնների առաջին հանդիպումն էր դեկտեմբերին տիտղոսը նվաճելուց հետո։
Արգենտինացիներին հաղթանակ պարգևեցին Լիոնել Մեսսիի և Տիագո Ալմադայի խփած գնդակները։ Նշենք, որ Մեսսին գոլի հեղինակ դարձավ տուգանային հարվածով, իսկ մինչ այդ իրացրել էր 4 տուգանային հարված, որից երկուսը դիպել էին դարպասաձողին։
Ընդգծենք, որ «Մոնումենտալ» մարզադաշտում հավաքված 83 հազար արգենտինացի երկրպագուները իսկական տոնակատարություն էին պատրաստել ֆուտբոլիստների համար։

Fantastic atmosphere in Buenos Aires. Messi shines to help Argentina beat Argentina in friendly match (VIDEO)
The Argentine team competed against the Panama team in a friendly match under its roof. This was the first meeting of the world champions after winning the title in December.
The goals scored by Lionel Messi and Thiago Almada gave the Argentines victory. It should be noted that Messi scored a plane with a free kick, and before that, he had taken four free kicks, two of which hit the goalpost.
Let's emphasize that the 83,000 Argentine fans gathered at the Monumental stadium prepared a real celebration for the football players.