«Համոզված եմ, որ «Բարսելոնան» երբեք չի կաշառել մրցավարներին». Ինյեստա
«Բարսելոնայի նախկին կիսապաշտպան Անդրես Ինյեստան համոզված է, որ «Բարսելոնան» երբեք չի կաշառել մրցավարներին:
«Բարսելոնայի նախկին կիսապաշտպան Անդրես Ինյեստան համոզված է, որ «Բարսելոնան» երբեք չի կաշառել մրցավարներին: Հիշեցնենք, որ Բարսելոնայի դատախազությունը հայց է ներկայացրել ակումբի և նրա նախկին նախագահներ Խոսեպ Բարտոմեուի և Սանդրո Ռոսելի դեմ՝ տեխնիկական մրցավարական կոմիտեի նախկին փոխնախագահ Խոսե Մարիա Էնրիկես Նեգրեյրային գումար տալու գործով: «Բարսելոնան» պնդում է, որ վճարել է Նեգրեյրայի պատրաստած՝ մրցավարների մասին զեկույցների համար. 2001-2018 թվականներին նա ակումբից ստացել է 7,3 մլն եվրո:
«Նեգրեյրայի գործի մասին տեղեկատվությունը հայտնի է, և ես հասկանում եմ, որ այժմ ստուգվում է, թե իրականում ինչ է տեղի ունեցել, ինչ՝ ոչ։ Տեսնենք, թե ինչ կլինի ապագայում։ Իհարկե, մտածում եմ, որ մի բան է, ինչ կարող էր իրականում տեղի ունենալ, և մեկ այլ բան, որ դատավորներին կաշառել են։ Ես համոզված եմ, որ դա երբեք չի պատահել, և միակ բանը, որ կարող եմ ասել, այն է, որ այն ժամանակահատվածում, երբ ես խաղում էի, ես ոչ մի տարօրինակ բան չեմ նկատել: Չեմ կարծում, որ ինչ-որ մեկը այդպես է կարծում (որ «Բարսելոնան» կաշառք է տվել մրցավարներին)», - ասել է «Բարսելոնայի» նախկին կիսապաշտպանը։

"I am sure that Barcelona never bribed the referees," Iniesta
Former Barcelona midfielder Andres Iniesta is convinced that Barcelona never bribed referees. It is noteworthy that the prosecutor's office of Barcelona filed a lawsuit against the club and its former presidents, Josep Bartomeu and Sandro Rosell, in the case of giving money to the former vice-president of the technical refereeing committee, Jose Maria Enriquez Negreira. Barcelona claims to have paid for Negreira's reports on referees. From 2001-2018, he received 7.3 million euros from the club.
"The information about Negreira's case is known, and I understand that now it is being checked what happened and what didn't. Let's see what will happen in the future. Of course, I think that it is one thing that could have happened in reality and another thing that the judges were bribed. I'm pretty sure it never happened, and I can only say that during the time I've been playing, I haven't noticed anything weird. I don't think that anyone thinks so (that "Barcelona" bribed the referees)," said the former midfielder of Barcelona.