Թուրքիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները խոսել են Հայաստանի հետ խաղի մասին
Թուրքիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մարզիկներ Մերթ Գյունոքը և Ումութ Նայիրը ցանկանում են լավ արդյունքներ գրանցել «Եվրո-2024»-ի D խմբում կայանալիք Հայաստանի և Խորվաթիայի հետ խաղերում։ Այս մասին հաղորդում է ermenihaber.am-ը։
Դարպասապահ Գյունոքը նշել է․ «Հայաստանի հետ խաղի մասին կարող են լինել տարբեր կարծիքներ և խոսակցություններ։ Բայց մնալու ենք խաղադաշտում և մեր խաղով հաղթելու ենք։ Դրանից հետո մեզ շատ ավելի դժվար խաղ է սպասվում Խորվաթիայի հետ»։
Թուրքիայի հավաքականի կազմ առաջին անգամ հրավիրված հարձակվող Նայիրըն էլ իր հերթին շեշտել է․ «Հավաքականում կան մարդիկ, որոնց հետ ավելի վաղ ֆուտբոլ եմ խաղացել, թիմակցել եմ։ Հիմա մեր նպատակը մեծ է։ Ցանկանում ենք Հայաստանի հետ խաղով այս գործընթացը հաջողությամբ սկսել»։
Հիշեցնենք, որ մարտի 25-ին Եվրո-2024 առաջնության ընտրական փուլի 1-ին տուրում Հայաստանի հավաքականը Երևանում՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կհանդիպի Թուրքիայի ընտրանու հետ։

The players of the Turkish national team talked about the match with Armenia
Mert Gunok and Umut Nayir, the Turkish national football team players, want to achieve good results in the matches against Armenia and Croatia in Group D of Euro-2024. This is reported by ermenihaber. Am.
Goalkeeper Gunok noted: "There can be different opinions and rumors about the match with Armenia. But we will stay on the field and win our game. After that, we have a much more difficult match with Croatia."
Attacker Nayir, invited to the Turkish national team for the first time, emphasized: "There are people in the team with whom I played football earlier, teamed up. Now our goal is big. We want to start this process successfully with a match with Armenia."
Let's remind you that on March 25, in the 1st round of the qualifying round of the Euro-2024 championship, the Armenian national team will meet with the Turkish national team at the Republican stadium named after Vazgen Sargsyan in Yerevan.