Թուրքիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները խոսել են Հայաստանի հետ խաղի մասին
Թուրքիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մարզիկներ Մերթ Գյունոքը և Ումութ Նայիրը ցանկանում են լավ արդյունքներ գրանցել «Եվրո-2024»-ի D խմբում կայանալիք Հայաստանի և Խորվաթիայի հետ խաղերում։ Այս մասին հաղորդում է ermenihaber.am-ը։
Դարպասապահ Գյունոքը նշել է․ «Հայաստանի հետ խաղի մասին կարող են լինել տարբեր կարծիքներ և խոսակցություններ։ Բայց մնալու ենք խաղադաշտում և մեր խաղով հաղթելու ենք։ Դրանից հետո մեզ շատ ավելի դժվար խաղ է սպասվում Խորվաթիայի հետ»։
Թուրքիայի հավաքականի կազմ առաջին անգամ հրավիրված հարձակվող Նայիրըն էլ իր հերթին շեշտել է․ «Հավաքականում կան մարդիկ, որոնց հետ ավելի վաղ ֆուտբոլ եմ խաղացել, թիմակցել եմ։ Հիմա մեր նպատակը մեծ է։ Ցանկանում ենք Հայաստանի հետ խաղով այս գործընթացը հաջողությամբ սկսել»։
Հիշեցնենք, որ մարտի 25-ին Եվրո-2024 առաջնության ընտրական փուլի 1-ին տուրում Հայաստանի հավաքականը Երևանում՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կհանդիպի Թուրքիայի ընտրանու հետ։

Игроки сборной Турции рассказали о матче с Арменией
Мерт Гунок и Умут Наир, игроки сборной Турции по футболу, хотят добиться хороших результатов в матчах против Армении и Хорватии в группе D "Евро-2024". Об этом сообщает ermenihaber.am.
Голкипер Гунок отметил: «По поводу матча с Арменией могут быть разные мнения и слухи. Но мы будем на поле и победим своей игрой. После этого нас ждет гораздо более сложный матч с Хорватией».
Нападающий Наир, впервые приглашенный в сборную Турции, подчеркнул: «В сборной есть люди, с которыми я раньше играл в футбол, в одной команде. Теперь наша цель большая. Мы хотим успешно начать серию побед матчем с Арменией».
Напомним, что 25 марта в рамках 1-го тура отборочного раунда чемпионата Евро-2024 сборная Армении встретится со сборной Турции на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саркисяна в Ереване.