Մխիթարյանը չի ցանկանում վերանայել իր որոշումը. Պետրակով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը հայտարարել է, թե փորձել է ազգային թիմ վերադարձնել Հենրիխ Մխիթարյանին, սակայն վերջինս մերժել է։
«Առաջին իսկ օրվանից, ինչ ժամանել եմ Հայաստան, փորձել եմ անձամբ կապ հաստատել Հենրիխ Մխիթարյանի հետ։ Սկզբից չստացվեց, հետո նրա մասին հետաքրքրվեցի Շախտյորում նրա խաղընկերնրից՝ Պյատովից, Ստեպանենկոյից։ Տարբեր աղբյուրներից ինձ ասացին, որ Հենրիխը չի ուզում և հավատարիմ է մնալու իր որոշմանը։ Իմ օգնական Ռոման Բերեզովսկուն խնդրեցի կապվել նրա հետ և հասկանալ, թե նա ինչ դիրքորոշում ունի, բայց Մխիթարյանը Բերեզովսկուն ևս ասաց, որ արդեն կայացրել է իր որոշումը»,- ասել է Պետրակովը։
Ես պատրաստ էի մեկնել Միլան և զրուցել Հենրիխ Մխիթարյանի հետ, բայց նա հրաժարվել է։ Պետք է հարգել Հենրիխ Մխիթարյանի որոշումը։ Նա բացառիկ ֆուտբոլիստ է»,- ասել է Պետրակովը։

Мхитарян не хочет пересматривать свое решение. Петраков (ВИДЕО)
Главный тренер сборной Армении по футболу Александр Петраков заявил, что пытался вернуть Генриха Мхитаряна в сборную, но тот отказался.
« С самого первого дня своего прибытия в Армению я пытался лично связаться с Генрихом Мхитаряном. Сначала не получалось, потом я заинтересовался им у его одноклубника по «Шахтеру», Пятова, Степаненко. Из разных источников мне сообщили, что Генрих не хочет и будет придерживаться своего решения. Я попросил своего помощника Романа Березовского связаться с ним и понять его позицию, но Мхитарян также сказал Березовскому, что он уже принял решение », — сказал Петраков.
Я был готов поехать в Милан и поговорить с Генрихом Мхитаряном, но он отказался. Решение Генриха Мхитаряна следует уважать. Он исключительный футболист », — сказал Петраков.