Եվրոպական լիգաներում հանդես եկող վրացի ֆուտբոլիստները աջակցել են ցուցարարներին։
Հիշեցնենք, որ մարտի 7-ին Վրաստանի խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ ընդունել էր «օտարերկրյա գործակալների» մասին օրենքը։ Դրանից հետո Թբիլիսիում հազարավոր մարդիկ բողոքի ակցիայի են դուրս եկել ։
Բորդոյի կիսապաշտպան Զուրիկո Դավիթաշվիլին, ով վարձավճարով հանդես է գալիս ֆրանսիական թիմում Բաթումի «Դինամոյից», սոցիալական ցանցերում գրել է. «Վրաստանի ապագան Եվրոպայում է»:
Իսպանական Վալենսիայի և Վրաստանի ազգային հավաքականի դարպասապահ Գեորգի Մամարդաշվիլին Instagram-ի Stories-ում տեղադրել է Վրաստանի և Եվրամիության դրոշներով պատկեր՝ այն մակագրելով. «Կա միայն մեկ ճանապարհ»։

Famous Georgian football players expressed their support for the protesters
It should be noted that on March 7, the Parliament of Georgia adopted the law on "foreign agents" in the first reading. After that, thousands of people protested in Tbilisi.
Bordeaux midfielder Zuriko Davitashvili, who plays on loan in the French team from Batumi "Dinamo," wrote on social networks: "Georgia's future is in Europe."
Giorgi Mamardashvili, the goalkeeper of Spanish Valencia and the national team of Georgia, posted an image with the flags of Georgia and the European Union on his Instagram Stories, captioning it: "There is only one way."