«Լիվերպուլը» պատրաստվում է «ամառային հեղափոխությանը»
Անգլիական «Լիվերպուլը» պատրաստվում է «ամառային հեղափոխությանը». ակումբը նախատեսում է առնվազն երեք-չորս խոշոր տրանսֆեր իրականացնել։ Այս մասին գրում է ինսայդեր Ֆաբրիցիո Ռոմանոն:
Ռոմանոն հիշեցրել է թիմի խաղացողների պայմանագրերի ներկա վիճակի մասին։ Ալեքս Օքսլեյդ-Չեմբերլենը կարող է ամռանը հեռանալ ազատ գործակալի կարգավիճակով, Արթուր Մելոյի հետ վարձակալության պայմանագիրը չի երկարաձգվի: Նաբի Կեյտայի հետ նույնպես բանակցություններ չեն ընթանում, իսկ Ջեյմս Միլների ապագան կորոշվի այս մրցաշրջանի վերջին ամիսներին։
Ջուդ Բելինգհեմը շարունակում է մնալ «Լիվերպուլի» գլխավոր թիրախը, բայց նաև դիտարկվում են այլ տարբերակներ, այդ թվում՝ Մատեուշ Նունյեշը՝ «Վուլվերհեմփթոնից», և Մեյսոն Մաունթը՝ Լոնդոնի «Չելսիից»:
Բացի այդ, ավելի վաղ լրատվամիջոցները հայտարարել էին, որ մերսիսայդցիների հետաքրքրությունների շրջանակում է նաև նոր կենտրոնական պաշտպանի որոնումը, քանի որ Ժոել Մատիպը կարող է հեռանալ:

Liverpool is preparing for the "summer revolution"
Insider Fabrizio Romano writes that the English club Liverpool is preparing for the "summer revolution." The club plans to make at least three or four significant transfers.
Romano noted the current state of the contracts of the team's players. Alex Oxlade-Chamberlain could leave as a free agent in the summer, and Arthur Melo's loan deal will not be renewed. There are no negotiations with Naby Keita either, and James Milner's future will be decided in the last months of this season.
Jude Bellingham remains Liverpool's top target, but other options are also being considered, including Mateusz Nunez of Wolverhampton Wanderers and Mason Mount of Chelsea.
In addition, earlier, the media stated that the Merseysiders are also interested in finding a new central defender, as Joel Matip may leave.