Ալեքսանդր Պետրակովը Գործադիր կոմիտեի անդամներին ներկայացրել է մեկ ամսվա ընթացքում կատարված աշխատանքները (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
23 Փետրվարի, 18:46
Փետրվարի 23-ին կայացել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի Գործադիր կոմիտեի հերթական նիստը, որին ներկա է եղել նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը, հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը:
Ուկրաինացի 65-ամյա մասնագետը Գործադիր կոմիտեի անդամներին ներկայացրել է մեկ ամսվա ընթացքում կատարված աշխատանքները, որից հետո պատասխանել է ներկաներին հուզող հարցերին և խոսել ապագա ծրագրերի մասին:
«Այսօր առաջին անգամ հանդիպեցի ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի անդամներին, որոնք պատրաստակամություն հայտնեցին օգնել ինձ ցանկացած հարցում: Նրանք հայտնեցին, որ միաձայն քվեարկել եմ իմ նշանակման օգտին:
Պատասխանեցի բոլորի հարցերին և լավ տպավորություն ստացա մեր շփումից: Այս ընթացքում դիտել եմ մեր ֆուտբոլիստների մասնակցությամբ բազմաթիվ ընկերական հանդիպումներ, իսկ վաղվանից սկսելու եմ հետևել Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի խաղերին: Չարենցավանում կհետևեմ «Վան» - «Փյունիկ» հետաձգված հանդիպմանը: Խաղային օրերը բավականին հագեցած են լինելու: Հիմա արդեն ամեն ինչ կախված է ինձնից, իմ մարզչական շտաբից և մեր ֆուտբոլիստներից»,- ՀՖՖ մամուլի ծառայության հետ զրույցում հայտնել է Ալեքսանդր Պետրակովը:

Alexander Petrakov presented to the members of the Executive Committee the work done in one month (VIDEO)
On February 23, the regular session of the Executive Committee of the Football Federation of Armenia was held, which was attended by the newly appointed head coach of the Armenian national team, Alexander Petrakov, reports the press service of the FFA.
The 65-year-old Ukrainian specialist presented to the members of the Executive Committee the work done during the month, after which he answered the audience's questions and discussed plans.
"Today, for the first time, I met the members of the FFA Executive Committee, who expressed their willingness to help me in any matter. They reported that I voted unanimously in favor of my appointment.
I answered everyone's questions and got a good impression of our interaction. During this period, I watched many friendly matches with the participation of our football players, and from tomorrow I will start scanning the rounds of the Fastex Armenian Premier League. I will watch the postponed match between "Van" and "Pyunik" in Charentsavan. Game days will be pretty full. Now everything depends on me, my coaching staff, and our players," Alexander Petrakov told the FFA press service.