Բուսկետսը և Ալբան հանուն Մեսսիի՝ «Բարսելոնա» վերադարձի պատրաստ են զգալիորեն նվազեցնել աշխատավարձերը
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՊՍԺ-ի հարձակվողի հայրը բանակցություններ է վարում «Բարսելոնայի» նախագահ Ժոան Լապորտայի հետ, իսկ Լեոն մշտապես շփվում է թիմի գլխավոր մարզիչ Չավիի հետ:
Ինչպես հայտնել է լրագրող Ժերար Ռոմերոն, կիսապաշտպան Սերժի Բուսկետսը և պաշտպան Ժորդի Ալբան պատրաստ են աշխատավարձի զգալի կրճատման՝ հանուն Մեսսիի՝ «Բարսելոնա» վերադառնալու:
Լիոնելը «Բարսելոնայի» համակարգ է մտել 2000 թվականին և ակումբում հանդես եկել մինչև 2021 թվականը։ Այն ժամանակ ֆինանսական խնդիրների պատճառով կատալոնացիները չկարողացան երկարաձգել պայմանագիրը նրա հետ, և Լեոն ազատ գործակալի կարգավիճակով տեղափոխվեց ՊՍԺ։

Lionel Messi can return to Barcelona.
Earlier, it became known that the PSG forward's father is negotiating with the president of Barcelona, Joan Laporta, and Leo is in constant contact with the head coach of the team, Xavi.
As reported by journalist Gerard Romero, midfielder Sergio Busquets and defender Jordi Alba are ready to take a significant salary cut for Messi to return to Barcelona.
Lionel entered the Barcelona system in 2000 and played in the club until 2021. Due to financial problems, the Catalans could not renew the contract with him at that time, and Leo moved to PSG as a free agent.