Գերմանիայի Մյունխեն քաղաքում կայացել է Եվրոպայի 2023թ. առաջնությունների վիճակահանությունը: Իրենց մրցակիցներին իմացել են տղամարդկանց մինչև 16 տարեկանների (C դիվիզիոն) և կանանց մինչև 16 (C դիվիզիոն) և 18 (C դիվիզիոն) տարեկանների հավաքականները:
Տղամարդկանց Մ16 տարեկանների հավաքականն ընդգրկվել է С դիվիզիոնի B ենթախմբում, որտեղ կմրցի Ալբանիայի, Կիպրոսի, Սան Մարինոյի և Ադրբեջանի հավաքականների հետ: Հանդիպումները կկայանան 2023 թվականի հուլիսի 19-ից 27-ը՝ Կոսովոյի Պրիշտինա քաղաքում:
Կանանց Մ16 տարեկանների հավաքականն ընդգրկվել է A ենթախմբում, որտեղ կմրցի Վրաստանի, Մալթայի և Ջիբրալթարի հավաքականների հետ: Հանդիպումները կկայանան 2023 թվականի հուլիսի 18-ից 23-ը՝ Անդորրայում:
Կանանց Մ18 տարեկանների հավաքականն էլ հայտնվել է C դիվիզիոնի B ենթախմբում, որտեղ կմրցի Մոլդովայի, Կոսովոյի և Ալբանիայի թիմերի հետ: Հանդիպումները տեղի կունենան օգոստոսի 1-ից 6-ը՝ Ալբանիայի Դուրես քաղաքում:

Сборная Армении по баскетболу до 16 лет сыграет со сборной Азербайджана
В Мюнхене, Германия состоялся розыгрыш на Чемпионат Европы 2023 года. Мужские команды до 16 лет (Дивизион С), женские команды до 16 лет (Дивизион С) и U18 (Дивизион С) объявили своих соперников.
Мужская сборная U16 попала в подгруппу B дивизиона С, где сразится с командами Албании, Кипра, Сан-Марино и Азербайджана. Матчи пройдут с 19 по 27 июля 2023 года в Приштине, Косово.
Женская сборная U16 попала в подгруппу А, где сразится с командами Грузии, Мальты и Гибралтара. Матчи пройдут с 18 по 23 июля 2023 года в Андорре.
Женская сборная U18 также выступила в подгруппе B дивизиона C, где сразится с командами Молдовы, Косово и Албании. Встречи пройдут с 1 по 6 августа в Дурресе, Албания.