Ռոնալդուն առաջին գոլն է խփել «Ալ-Նասրի» կազմում՝ պաշտոնական խաղերում
«Ալ-Նասրի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն արաբական ակումբի կազմում առաջին գոլն է խփել պաշտոնական խաղերում։
Սաուդյան Արաբիայի առաջնության 15-րդ տուրում «Ալ-Նասրն» արտագնա ոչ-ոքի խաղաց «Ալ-Ֆաթեհ»-ի հետ (2:2): Ռոնալդուն ամբողջ հանդիպումն անցկացրել է ավագի թևկապով և 93-րդ րոպեին հավասարեցրել է հաշիվը՝ իրացնելով 11 մետրանոցը։
Հիշեցնենք, որ Կրիշտիանուն պայմանագիր է ստորագրել «Ալ-Նասրի» հետ 2022 թվականի վերջին՝ նախքան «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հետ պայմանագիրը խզելը։
Սաուդյան Արաբիայում կայացած երկու պաշտոնական խաղում Ռոնալդուն աչքի չի ընկել արդյունավետ գործողություններով։ Միաժամանակ, պորտուգալացին դուբլի հեղինակ է դարձել ՊՍԺ-ի հետ «Ալ-Նասրի» և «Ալ-Հիլալի» միացյալ թիմի կազմում՝ ընկերական խաղում (4:5):

Ronaldo scored the first goal for Al-Nasr in official games
In the 15th round of the Saudi Arabian Championship, Al-Nasr played an away draw with Al-Fateh (2:2). Ronaldo spent the entire match wearing the captain's armband and equalized the score in the 93rd minute by taking the penalty.
It should be noted that Cristiano signed a contract with Al-Nasr at the end of 2022 before terminating the contract with Manchester United.
Ronaldo did not stand out with practical actions in the two official matches held in Saudi Arabia. At the same time, the Portuguese scored a double with PSG in the joint team of Al-Nasr and Al-Hilal in a friendly game (4:5).