Երեկ Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ղեկավարը հայտարարել է. «Եթե Զիդանը զանգի, ես հեռախոսը նույնիսկ չեմ վերցնի։ Միգուցե նրա համար մրցույթ կազմակերպվի, որ աշխատանք գտնի»։
Այս խոսքերի համար Լե Գրեն քննադատվել է մի շարք անվանի մարզիկների, պաշտոնյանների և ակումբների կողմից։ ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն գրել է. «Զիդանը Ֆրանսիան է։ Մի արհամարհեք լեգենդին»: Ֆրանսիայի սպորտի նախարար Ամելի Ուդեա-Կաստերան պաշտոնյային կոչ է արել ներողություն խնդրել։ «Ռեալը» ևս դատապարտել է Լե Գրեի խոսքերը։
Այսօր ՖՖՖ նախագահը ներողություն է խնդրել Զիդանի մասին խոսքերի համար։
«Ես կցանկանայի ներողություն խնդրել այս արտահայտությունների համար, որոնք բացարձակապես չեն արտացոլում իմ մտքերի ընթացքը, ինչպես նաև ոչինչ չեն արտահայտում իմ վերաբերմունքի մասին, թե ինչպիսի խաղացող է եղել Զիդանը և ինչպիսի մարզիչ է դարձել։
Ես «RMC»-ին հարցազրույց տվեցի, որը չպետք է տայի, քանի որ դրա ընթացքում նրանք փորձեցին հակասություններ առաջացնել և Դիդյե Դեշամին հակադրել Զինեդին Զիդանին: Սրանք ֆրանսիական ֆուտբոլի երկու հիմնասյուներն են։
Ես ընդունում եմ, որ անփույթ եմ գտնվել, որոնք հանգեցրել են թյուրիմացությունների: Զինեդին Զիդանը գիտի, որ ես, ինչպես և ողջ ֆրանսիացի ժողովուրդը, նրան վերաբերվում ենք անսահման հարգանքով», -ֆեդերացիայի ղեկավարի խոսքերն է մեջբերել «Ֆրանս-պրես»-ը։

The president of the French Football Federation apologized for the words about Zidane
The French Football Federation head announced yesterday, "If Zidane calls, I won't even pick up the phone. Maybe a competition will be organized for him to find a job."
For these words, Le Gre was criticized by several famous athletes, officials, and clubs. PSG striker Kylian Mbappe wrote: "Zidane is France. Don't disrespect the legend." French Minister of Sports Amelie Udaya-Castera called on the official to apologize. "Real" also condemned Le Gray's words.
Today, the FFF president apologized for his words about Zidane.
"I would like to apologize for these remarks, which do not reflect my thoughts, nor do they express anything about my attitude towards the kind of player Zidane was and the coach he has become.
I gave an interview to RMC that I shouldn't have passed because they tried to create controversy and pit Didier Deschamps against Zinedine Zidane. These are the two pillars of French football.
I admit that I have been negligent, which has led to misunderstandings, "Zinedine Zidane knows that I, like the entire French people, treat him with infinite respect" - the words of the head of the federation were quoted by "France-Press."