Հայաստանի համար մարզական 2022 թվականը ռեկորդային էր նվաճված մեդալների քանակով. Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը:
«Միջազգային մրցաշարերին մարզիկների մասնակցության մասին խոսում են թվերը: Սպորտը շատ չափելի է: Կա մեդալ, կա արդյունք: Այս պահին Հայաստանն ունի 306 մեդալ, որից 104-ը՝ ոսկե: Սա լավագույն արդյունքն է»,-ասել է նա:
Գիլոյանն անդրադարձել է նաև մարզական օբյեկտների կառուցման և շինաշխատանքների ընթացքին, շեշտել, որ Արտաշատի աթլետիկական մարզադաշտը պատրաստ կլինի հաջորդ տարվա ապրիլին: Արթուր Ալեքսանյանի անվան մարզադպրոցի շինարարական աշխատանքները մեծ թափով ընթանում են, և նպատակ կա այդ մարզադպրոցում անցկացնել միջազգային մրցաշար: Սիմոն Մարտիրոսյանի անվան ծանրամարտի մարզադպրոցը պատրաստ կլինի առաջիկա երկու ամիսներին: Արթուր Աբրահամի և Վիկ Դարչինյանի անվան բռնցքամարտի մարզադպրոցները ևս պատրաստ կլինեն գալիք տարիներին:

2022 год стал рекордным по количеству завоеванных медалей. Гилоян
2022-й спортивный год для Армении стал рекордным по количеству завоеванных медалей. Об этом сегодня на встрече с журналистами заявил заместитель министра ОНКС РА Карен Гилоян.
«Об участии спортсменов в международных турнирах цифры говорят сами за себя. Спорт очень измерим. Есть медаль, есть результат. В настоящее время у Армении 306 медалей, 104 из которых золотые. Это лучший результат", - сказал он.
Гилоян коснулся также хода строительства спортивных сооружений и строительных работ, подчеркнув, что Арташатский легкоатлетический стадион будет готов в апреле следующего года. Строительные работы спортивной школы имени Артура Алексаняна идут большими темпами, и есть цель провести в этой спортивной школе международный турнир. Спортивная школа тяжелой атлетики Симона Мартиросяна будет готова в ближайшие два месяца. В ближайшие годы будут готовы и спортивные школы бокса имени Артура Абрахама и Вика Дарчиняна