Տարածվող լուրերի համաձայն՝ Բրազիլիան ցանկանում է Տիտեի փոխարեն հավաքական հրավիրել «Մանչեսթր Սիթիի» գլխավոր մարզիչ Պեպ Գվարդիոլային։
Ըստ sport.es-ի՝ Բրազիլիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ցանկանում է գայթակղիչ առաջարկ կատարել կատալոնացի մարզչին՝ չնայած այն հանգամանքին, որ Պեպը վերջերս է նոր պայմանագիր կնքել մանչեսթերյան ակումբի հետ։ Նշենք, որ նոր պայմանագրով Գվարդիոլան կգլխավորի «Սիթին» մինչև 2025թ.։
Բրազիլիայի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները առաջիկայում կկապվեն Պեպ Գվարդիոլայի հետ և կփորձեն համոզել նրան՝ տեղափոխվել Բրազիլիա։
Հիշեցնենք, որ Բրազիլիայի հավաքականը Կատարում տեղի ունեցող ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության շրջանակներում ձախողվեց՝ ¼ եզրափակիչում 11-մետրանոց հարվածաշարով պարտվելով Խորվաթիայի հավաքականին։ Հանդիպումից հետո գլխավոր մարզիչ Տիտեն հեռացավ գլխավոր մարզչի պաշտոնից։

In Brazil, they want to invite Guardiola to the national team instead of Tite
According to the rumors, Brazil wants to invite "Manchester City" head coach Pep Guardiola to the team instead of Tite.
According to sport.es, the Brazilian Football Federation wants to make a tempting offer for the Catalan coach, despite Pep recently signing a new contract with the Manchester club. It should be noted that with the new agreement, Guardiola will lead "City" until 2025.
The representatives of the Brazilian federation will soon contact Pep Guardiola and try to convince him to move to Brazil.
Remember that the Brazilian national team failed in the framework of the World Football Championship in Qatar, losing to the Croatian national team in the quarter-finals with a penalty shootout. After the match, head coach Tite resigned as head coach.