«Apple»-ը շահագրգռված է գնել «Մանչեսթեր Յունայթեդը» և «կարմիր սատանաներին» դարձնել աշխարհի ամենահարուստ ակումբը
«Apple» տեխնոլոգիական ընկերությունը շահագրգռված է գնել անգլիական հեղինակավոր «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ֆուտբոլային ակումբը՝ ապշեցուցիչ 5,8 միլիարդ ֆունտ ստեռլինգով:
Ակումբի ներկայիս սեփականատերերը՝ ամերիկյան Գլեյզերների ընտանիքը, որոշել են վաճառել ակումբը՝ տեղի տալով երկրպագուների պահանջին, որոնք դժգոհ են կառավարումից։
Ամերիկացի միլիարդատերերը ակումբը կվաճառեն ամենաբարձր գնորդին, իսկ «Apple»-ի ղեկավարները ցանկություն են հայտնել քննարկել հնարավոր գործարքը:
«Apple»-ը աշխարհի ամենամեծ տեխնոլոգիական ընկերությունն է, որի տարեկան եկամուտը կազմում է գրեթե 326 միլիարդ ֆունտ ստեռլինգ։ Կալիֆորնիայում գործող ընկերությունը չունի «Յունայթեդի» պես  ֆուտբոլային ակումբ ունենալու փորձ, սակայն գործադիր տնօրեն Թիմ Կուկը ցանկանում է ուսումնասիրել ակումբի սեփականատերերի հնարավորությունները և բանակցություններ վարել վաճառքը վերահսկող բանկերի հետ, որոնց թվում է The Raine Group-ը:
Հատկանշական է, որ Կուկի ծրագրի մաս կարող է կազմել «Apple»-ի նոր ժամանակակից մարզադաշտի կառուցման ֆինանսավորումը, որն աշխարհում լավագույնը կդառնա:

Технологическая компания Apple заинтересована в покупке английского футбольного клуба «Манчестер Юнайтед» за 5,8 миллиарда фунтов стерлингов.
Нынешние владельцы клуба, американская семья Глейзеров, решили продать клуб, уступив требованиям болельщиков, недовольных руководством.
Американские миллиардеры продадут клуб тому, кто предложит самую высокую цену, и руководители «Apple» выразили желание обсудить возможную сделку.
«Apple» — крупнейшая в мире технологическая компания, чей годовой доход составляет почти 326 миллиардов фунтов стерлингов. У калифорнийской компании нет опыта владения таким футбольным клубом, как «Юнайтед», но ее исполнительный директор Тим Кук стремится изучить варианты для владельцев клубов и провести переговоры с банками, контролирующими продажу, в том числе с The Raine Group.
Примечательно, что финансирование строительства нового современного стадиона «Apple», который станет лучшим в мире, может быть частью плана Кука.