Պեպ Գվարդիոլան երկարաձգել է Մանչեսթր Սիթիի հետ պայմանագիրը
Իսպանացի մասնագետ «Մանչեսթր Սիթիի» ներկայիս մարզիչ Պեպ Գվարդիոլան ակումբի հետ նոր պայմանագիր է կնքել։ Մարզիչը մեկ տարվա պայմանագիր է կնքել՝ 12 ամսով էլ երկարաձգելու հնարավորությամբ։
«Չէի կարող ավելի լավ տեղում լինել». այսպես է արտահայտվել Պեպ Գվարդիոլան «Սիթի» հետ նոր պայմանագիր կնքելուց հետո։ Նշենք, որ իսպանացի մասնագետի և ակումբի միջև պայմանագրի ժամկետը ավարտվում էր հունիսին։
Այս պայմանագրով իսպանացի մասնագետի աշխատավարձը կբարձրանա։ Աղբյուրները սակայն չեն նշում, թե ինչքան այն կկազմի։ Հիշեցնենք, որ Գվարդիոլան ստանում էր 20 մլն ֆունտստերլինգ աշխատավարձ։

Pep Guardiola has extended his contract with Manchester City
Spanish specialist Pep Guardiola, the current coach of "Manchester City," has signed a new contract with the club. The coach has signed a one-year contract with the option to extend it for another 12 months.
"I couldn't be in a better place." This is what Pep Guardiola said after signing a new contract with City. So that you know, the agreement between the Spanish specialist and the club expired in June.
With this contract, the salary of the Spanish specialist will increase. However, the sources need to indicate how much it will be. It should be noted that Guardiola received a compensation of 20 million pounds.