Արթուր Դավթյանը չեմպիոնության համար կստանա միանվագ 10 մլն, յուրաքանչյուր ամիս` 1,3 մլն դրամ գումար
«Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանն աննախադեպ չեմպիոնության համար կառավարությունից կստանա 10.000.000 դրամ միանվագ, իսկ դեկտեմբերից՝ ամեն ամիս ավելի քան 1 միլոն 300 հազար դրամ: Շնորհակալ ենք, եղբա՛յր, արժանի ես:
Այս պահին յուրաքանչյուր ամիս կառավարությունից 1 միլիոն դրամ և ավելի գումար է ստանում մոտ 60 մարզիկ: 500 հազարից մինչև 1 միլիոն՝ 70 մարզիկ:
2023-ի բյուջեով մոտ 500 միլիոն դրամ կհատկացվի սպորտում մեծ նվաճումերի հասած մարզիկների խրախուսման համար: Սա աննախադեպ է անկախ Հայաստանի պատմության մեջ, սա արդյունքն է 2018-ից ոլորտում կատարվող բարեփոխումներրի, սա պետության և մեր գնահատանքն է Հայաստանին hաղթանակ պարգևած մեր մարզիկներին:

Артур Давтян получит за чемпионство единовременно 10 млн драмов, а ежемесячно по 1,3 млн драмов
«Гимнаст Артур Давтян единовременно получит от государства 10 000 000 драмов на проведенный, беспрецедентный чемпионат, а с декабря – более 1 300 000 драмов каждый месяц. Спасибо, брат, ты это заслужил.
На данный момент около 60 спортсменов ежемесячно получают от государства 1 млн драмов и более. От 500 тысяч до 1 миллиона: 70 спортсменов.
Согласно бюджету на 2023 год, на поощрение спортсменов, добившихся больших успехов в спорте, будет выделено около 500 млн драмов. Это беспрецедентно в истории независимой Армении, это результат реформ в сфере с 2018 года, это благодарность государства и наша признательность нашим спортсменам, которые дали победу Армении.