Լոնդոնի «Չելսին» դեռ չի հրաժարվել Մոսկվայի «Դինամոյի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի հետ պայմանագիր կնքելու մտադրությունից: Այս մասին հայտնում է Evening Standard-ը:
Անգլիական ակումբը հունվարին կփորձի տարբերակներ գտնել օրինական ճանապարհով Ռուսաստան գումար փոխանցելու համար, որպեսզի իրականացնի 19-ամյա ֆուտբոլիստի տրանսֆերը:
Նշվում է նաև, որ անձամբ ֆուտբոլիստը հետաքրքրված է լոնդոնյան ակումբ տեղափոխությամբ և հույս ունի, որ առաջիկա ամիսներին պատժամիջոցները կմեղմանան: Բացի այդ, Զախարյանը, շշուկների համաձայն, բանակցություններ է վարում ռուսաստանի քաղաքացիությունը Հայաստանով փոխելու վերաբերյալ: Սակայն այս մասով դեռևս հաստատված տեղեկություն չկա:
Հիշեցնենք, որ ամռանը՝ տրանսֆերային պատուհանի վերջին օրերին Զախարյանի տեղափոխությունը «Չելսի» ձախողվել էր տեխնիկական խնդիրների պատճառով:

Chelsea will try to get Arsen Zakharyan again
The Evening Standard reports that "Chelsea" of London has not yet given up its intention to sign a contract with the midfielder of "Dynamo" Moscow Arsen Zakharyan.
In January, the English club will try to find options to legally transfer money to Russia to carry out the transfer of the 19-year-old football player.
It is also mentioned that the football player is interested in moving to a London club and hopes the sanctions will be eased in the coming months. In addition, Zakharyan, according to rumors, is negotiating to exchange Russian citizenship with Armenia. However, there is no confirmed information on this yet.
It should be noted that in the summer, in the last days of the transfer window, Zakharyan's transfer to "Chelsea" failed due to technical problems.