Երբ հանդիպեցի Լեոյին և Մեսսի ընտանիքին, պարզ էր, որ նրանք ունեն ապագայի համարձակ տեսլական. Հովագիմյան
Ֆուտբոլային աստղ Լիոնել Մեսսին նախատեսում է ստեղծել  սպորտային հոլդինգ՝ ամբողջ աշխարհում ներդրումներ կատարելով սպորտի, լրատվամիջոցների և տեխնոլոգիաների ոլորտում: Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը։
Սան Ֆրանցիսկոյում հիմնված «Play Time Sports-Tech HoldCo LLC»-ն կլինի Մեսսիի հիմնական ներդրումային գործիքը, ասվում է հայտարարության մեջ: Ընկերությունը կուսումնասիրի ինքնուրույն հնարավորությունները, որոնք կարող են ներառել, օրինակ, օգնել ստարտափների հիմնադիրներին՝ ստեղծելու ֆուտբոլային տեխնոլոգիական ընկերություններ կամ ներդրումներ կատարել ֆուտբոլային ակումբներում:
«Ես ոգևորված եմ մեր արմատները Սիլիկոնյան հովտում տարածելու համար, ոգևորված եմ, որ «Play Time»-ը կհամագործակցի համարձակ ձեռնարկատերերի հետ ամբողջ աշխարհից»,- ասվում է Մեսսիի հայտարարության մեջ:
«Play Time»-ը կղեկավարի «Graph Ventures» վենչուրային ընկերության գործընկեր Ռազմիկ Հովագիմյանը: Հատուկ խորհրդատու է լինելու ներդրումային բանկի «Code Advisors LLC»-ի հիմնադիր գործընկեր Մայքլ Մարկեսը։
Հովագիմյանը նաև «Matchday.com» ֆուտբոլային նախաձեռնության համահիմնադիրն է, որը «Play Time»-ը համարում է իր առաջին ներդրումը, որը նախատեսում է գործարկել նոյեմբերին՝ մինչև ՖԻՖԱ-ի աշխարհի գավաթի մեկնարկը: Հոլդինգը նաև բաժնետոմսեր ունի ֆուտբոլային տեխնոլոգիական ստարտափ «AC Momento»-ում:
«Այն պահից, երբ ես 2017թ. հանդիպեցի Լեոյին և Մեսսի ընտանիքին, պարզ էր, որ նրանք ունեն ապագայի համարձակ տեսլական»,- ասվում է Հովագիմյանի հայտարարության մեջ: «Նրանք ցանկանում են շարունակել ուղղակի և տևական ազդեցություն ունենալ խաղադաշտում և դրանից դուրս»:

When I met Leo and the Messi family, it was clear that they had a bold vision for the future. Hovagimyan
Bloomberg reports that soccer star Lionel Messi plans to create a sports holding company, investing in sports, media, and technology worldwide.
The statement said that San Francisco-based Play Time Sports-Tech HoldCo LLC would be Messi's primary investment vehicle. The company will explore independent opportunities, which could include, for example, helping startup founders to create football technology companies or investing in football clubs.
"I'm excited to extend our roots to Silicon Valley, and I'm excited that Play Time will be partnering with bold entrepreneurs from around the world," Messi said in a statement.
"Play Time" will be managed by Razmik Hovagimyan, a partner of the "Graph Ventures" venture company. Michael Marques, the founding partner of the investment bank "Code Advisors LLC," will be a special consultant.
Hovagimian is also the co-founder of the soccer initiative Matchday.com, which Play Time sees as its first investment, which it plans to launch in November, before the start of the FIFA World Cup. The holding also has shares in football technology startup AC Momento.
"Since I joined in 2017, I met Leo and the Messi family; it was clear that they have a bold vision for the future," Hovagimyan said. "They want to continue to have a direct and lasting impact on and off the field."