Մարսելինո Գարսիա Տորալը կարող է գլխավորել ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը
Իսպանացի մասնագետ Մարսելինո Գարսիա Տորալը կարող է գլխավորել ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը: Այս մասին հայտնում է «Վիվառո Մեդիայի» աղբյուրը։
Ըստ աղբյուրի՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան առաջարկ է կատարել Տորալին: Նա համարվում է Հայաստանի ազգային թիմը գլխավորելու հիմնական թեկնածու, ՀՖՖ-ն այս պահին այլ տարբերակ չի դիտարկում: Մյուս թեկնածուները կդիտարկվեն, եթե 57-ամյա մասնագետի հետ չկարողանան համաձայնության գալ: Նշենք, որ Մարսելինո Գարսիա Տորալը գլխավորել է այնպիսի թիմեր, ինչպիսիք են իսպանական «Սևիլիան», «Վիլյառեալը», «Վալենսիան» և Բիլբաոյի «Աթլետիկը»:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնը թափուր է մնացել իսպանացի մասնագետ Խոակին Կապառոսի հեռանալուց հետո:

Marcelino García Toral can lead the Armenian national football team
Spanish specialist Marcelino García Toral can lead the Armenian national football team. The source of "Vivaro Media" informs about this.
According to the source, the Football Federation of Armenia made an offer to Toral. He is considered the primary candidate to lead the national team of Armenia; the FFA is not considering another option now. Other candidates will be considered if they cannot agree with the 57-year-old specialist. It should be noted that Marcelino García Toral led such teams as the Spanish "Seville," "Villarreal," "Valencia," and "Atlético" Bilbao.
It should be noted that the position of head coach of the Armenian national team was left vacant after the departure of the Spanish specialist Joaquin Kaparos.