Մնացական Աբրահամյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունում
Ծանրորդ Մնացական Աբրահամյանն Ալբանիայի Դյուրես քաղաքում ընթացող Մ20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում երկամարտի 232 կգ արդյունքով դարձել է բրոնզե մեդալակիր և կանգնել պատվո հարթակի երրորդ աստիճանին։
Պոկում վարժությունից հետո Աբրահամյանը միայն 5-րդ տեղն է զբաղեցրել, բայց ավելի հաջող է հանդես եկել հրում վարժությունում և գլխավերևում պահելով 180 կգ ծանրաձողը՝ նաև փոքր արծաթե մեդալ նվաճել։
Նշենք՝ Մ23 տարեկանների պայքարում երեկ Արմեն Գրիգորյանը երկամարտի 306 կգ արդյունքով զբաղեցրել է 4-րդ հորիզոնականը։ 73 կգ քաշայինների պայքարում Գրիգորյանը պոկում վարժությունն ավարտել է 140 կգ արդյունքով, իսկ հրում վարժությունում գլխավերևում պահել է 166 կգ ծանրաձողը։
Հայաստանի Մ20 տարեկանների հավաքականի կազմում ավելի վաղ ոսկե մեդալ էր նվաճել Գոռ Սահակյանը (67 կգ), երկամարտի բրոնզե մեդալին արժանացել էր Ռաֆիկ Մինասյանը (61 կգ)։
Մ20 տարեկանների 67 կգ քաշայինների պայքարում Գոռ Սահակյանը հաղթողի կոչումը նվաճել էր երկամարտի 301 կգ (134+167) արդյունքով։ Հայ ծանրորդը փոքր արծաթե մեդալներ էր նվաճել պոկում և հրում վարժություններում։
Այս քաշային կարգում երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրել էին Թուրքիայի ներկայացուցիչներ Յուսուֆ Գենչը (298 կգ) և Կան Կահրիմանը (293 կգ)։

Mnatsakan Abrahamyan won a bronze medal at the European U20 Weightlifting Championship
Weightlifter Mnatsakan Abrahamyan became a bronze medalist in the U20 European Championship in Durres, Albania, with a result of 232 kg, and stood on the third level of the honor platform.
After the snatch exercise, Abrahamyan took only 5th place. Still, he performed more successfully in the push exercise and holding the 180 kg barbell above his head; he also won a small silver medal.
It should be noted that Armen Grigoryan took 4th place yesterday in the U23 competition with 306 kg. Grigoryan finished the snatch exercise with a mark of 140 kg in the 73 kg weight class, and in the push exercise, he held the 166 kg barbell above his head.
Earlier, Gor Sahakyan (67 kg) won a gold medal as part of the Armenian U20 national team, and Rafik Minasyan (61 kg) won the bronze medal in the two-fight event.
Sahakyan won the title of the winner in the U20 67 kg category with a result of 301 kg (134+167) in the two-fight event. The Armenian weightlifter won miniature silver medals in snatch and push.
Turkish representatives Yusuf Genc (298 kg) and Kan Kahriman (293 kilograms) took the second and third places in this weight category.