Հայաստանը 3-րդ մեդալն է ապահովել բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում
Հայաստանը 3-րդ մեդալն է ապահովել Բուդվայում ընթացող բռնցքամարտի կանանց Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում: Կիսաեզրափակիչ է դուրս եկել Հայաստանի հավաքականի լեգիոները՝ Եկատերինա Սիչևան: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
54 կգ քաշային մարզիկին քառորդ եզրափակչում շատ բարդ մրցակից էր բաժին հասել: Ֆին Վիլմա Վիտանեն առաջին իսկ ռաունդից գրոհում էր ու փորձում առաջին համարով գործել: Մեկնարկային ռաունդը ֆին բռնցքամարտիկը շահել է 4:1 հաշվով: Երկրորդում Եկատերինան սկսել է ավելի գրագետ պաշտպանվել: Արդյունքում՝ նույն 4:1 հաշվով հաղթանակը շնորհվել է Սիչևային:
3-րդ չեմպիոնական ռաունդում մեր բռնցքամարտիկն ավելի թարմ տեսք ուներ, իսկ մրցակիցն արդեն ուժասպառ էր եղել: Սիչևան կարողացել է ավելի շատ նպատակային հարվածներ հասցնել ու մենամարտը հաղթել 3:2 հաշվով: Մեր մարզիկը նաև ապահովել է առնվազն բրոնզե մեդալ:

Армения завоевала 3-ю медаль на чемпионате Европы по боксу
Армения завоевала 3-ю медаль на взрослом чемпионате Европы по боксу среди женщин в Будве. В полуфинал вышла легионерка сборной Армении Екатерина Сычева. Об этом сообщает Федерация бокса Армении.
В четвертьфинале у спортсменки весом 54 кг был очень сложный соперник. Финка Вилма Витане атаковала с первого же раунда и пыталась действовать первым номером. Финская боксерша выиграла первый раунд со счетом 4:1. Во втором Екатерина стала более грамотно защищаться. В итоге обеспечила себе победу 4:1 во 2-ом раунде.
В 3-м раунде чемпионата наш боксерша выглядела свежее, а ее соперница уже была измотана. Сычева смогла нанести больше точных ударов и выиграть поединок со счетом 3:2. Наша спортсменка завоевала как минимум бронзовую медаль.