Կատալոնական «Բարսելոնայի» նախագահ Ժոան Լապորտայի որդին՝ Գիլլեմ Լապորտան Մադրիդում ձերբակալվել է։ Այս մասին հաղորդում է Goal.com-ը։
Աղբյուրի տվյալներով՝ Գիլլեմ Լապորտան ձերբակալվել է Մադրիդի ռեստորաններից մեկում՝ իր ընկերուհու հետ կոնֆլիկտի համար։ Հաղորդվում է, որ Գիլլեմը սպառնացել է իր զուգընկերուհուն և քաշքշել նրան տասնյակ մարդկանց ներկայությամբ, որոնք ճաշելուց են եղել ռեստորանում:
Երբ ժամանել է ոստիկանությունը, Գիլլեմ Լապորտան իրեն ագրեսիվ է պահել իրավապահ մարմինների աշխատակիցների հետ և նույնիսկ դիմադրել ձերբակալությանը: Գիլլեմ Լապորտան դատարանի առաջ կկանգնի առաջիկա ժամերին:
Հիշեցնենք, որ Իսպանիայի առաջնության 9-րդ տուրում «Բարսելոնան» պարտվել էր Մադրիդի «Ռեալին»: Հանդիպումը կայացել է Մադրիդի «Սանտյագո Բերնաբեու» մարզադաշտում և ավարտվել է տանտերերի հաղթանակով՝ 3:1 հաշվով:

Failures continue in Barcelona. Laporta's son was arrested in Madrid
Goal. com reported that Guillem Laporta, the son of the president of Catalan "Barcelona" Joan Laporta, was arrested in Madrid.
According to the source, Guillem Laporta was arrested in a Madrid restaurant for a conflict with his girlfriend. Guillem threatened his partner and dragged her in front of dozens of people dining at the restaurant.
When the police arrived, Guillaume Laporta behaved aggressively with law enforcement officers and even resisted arrest. Guillaume Laporta will appear in court in the coming hours.
It should be noted that "Barcelona" lost to "Real Madrid" in the 9th round of the Spanish Championship. The match took place at the "Santiago Bernabeu" stadium in Madrid and ended with the home team's victory with a score of 3:1.