Ֆուտզալի ԱԱ․ Հայաստանի հավաքականը հաղթեց Չեխիայի ընտրանուն
Ֆուտզալի աշխարհի առաջնության որակավորման փուլում Հայաստանի հավաքականն այսօր մրցեց Չեխիայի ընտրանու հետ:
Խաղի մեկնարկում Չեխիայի հավաքականն առաջ անցավ հաշվի մեջ, սակայն Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Լուան Մյուլլերը հավասարեցրեց հաշիվը։
Այնուհետև մեր հավաքականի կազմում երկու անգամ աչքի ընկավ Նիկիտա Խրոմիխը՝ 3։1։
Թեև Չեխիայի ընտրանին կարողացավ կրճատել հաշվի տարբերությունը, սակայն խաղավարտին Խրոմիխը հեթ-տրիկ ձևակերպեց։ Հանդիպումն ավարտվեց 4։2 հաշվով։
Հայաստանի հավաքականը 2 խաղից հետո 6 միավորով խմբի առաջատարն է։ Հոկտեմբերի 10-ին Հայաստանի հավաքականը կմեկնի Չեխիա, որտեղ հոկտեմբերի 12-ին ուժերը կչափի Չեխիայի ընտրանու հետ։

Futsal WC: The Armenian national team defeated the Czech national team
In the World Futsal Championship qualifying round, the Armenian team competed with the Czech team today.
At the start of the game, the Czech team took the lead, but Luan Muller, the goalkeeper of the Armenian team, equalized the score.
Then Nikita Khromykh stood out twice in our national team: 3:1.
Although the Czech national team reduced the score difference, at the end of the game, Khromykh made a hat-trick. The match ended at 4:2.
The Armenian team is the group leader with 6 points after two games. On October 10, the Armenian national team will leave for the Czech Republic, where on October 12, it will compete with the Czech national team.