Թիմային հաշվարկում Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականն առաջինն է Եվրոպայում
Բռնցքամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը Եվրոպայի առաջնությությունն ավարտել է փայլուն արդյունքով։ Աշիկ Գրիգորյանի գլխավորությամբ մեր ընտրանին Իտալիայում նվաճել է 5 մեդալ, որից երկուսը՝ ամենաբարձր հարգի։
Պատվո հարթակի ամենավերին աստիճանին են կանգնել 46 կգ քաշային Համլետ Պատուրյանի մարզադպրոցի սան Վաղարշակ Քեյանն ու 52 կգ քաշային արցախցի Էրիկ Առստամյանը։ Եզրափակիչ դուրս եկած 70 կգ քաշային Երանոս Օհանյանին մրցաշարի գլխավոր բժիշկը վնասվածքի պատճառով թույլ չի տվել մասնակցել եզրափակչին և մեր մարզիկն արժանացել է արծաթե պարգևի։
Հայաստանը ներկայացնող ևս երկու բռնցքամարտիկ` 50 կգ քաշային Դավիթ Սաֆարյանն ու 60 կգ քաշային Ռաֆայել Ներսիսյանը, նվաճել են բրոնզե մեդալ։ Տղաների պայքարում Հայաստանի հավաքականն առաջինն է։

In the team calculation, the Armenian boxing team is the first in Europe
The Armenian youth boxing team finished the European Championship with a brilliant result. Under the leadership of Ashik Grigoryan, our national team won 5 medals in Italy, two of which were of the highest honor.
Vagharshak Keyan, a student of the Hamlet Paturyan sports school with a weight of 46 kg, and Eric Arstamyan from Artsakh with a weight of 52 kilograms, stood on the top step of the honor platform. The chief doctor of the tournament did not allow Yeranos Ohanyan, who reached the finals with a weight of 70 kg, to participate in the finals due to an injury, and our athlete was awarded a silver medal.
Two more boxers representing Armenia - 50 kg Davit Safaryan and 60 kg Rafael Nersisyan - won bronze medals. In the boys' competition, the Armenian team is the first.