Թիմային հաշվարկում Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականն առաջինն է Եվրոպայում
Բռնցքամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը Եվրոպայի առաջնությությունն ավարտել է փայլուն արդյունքով։ Աշիկ Գրիգորյանի գլխավորությամբ մեր ընտրանին Իտալիայում նվաճել է 5 մեդալ, որից երկուսը՝ ամենաբարձր հարգի։
Պատվո հարթակի ամենավերին աստիճանին են կանգնել 46 կգ քաշային Համլետ Պատուրյանի մարզադպրոցի սան Վաղարշակ Քեյանն ու 52 կգ քաշային արցախցի Էրիկ Առստամյանը։ Եզրափակիչ դուրս եկած 70 կգ քաշային Երանոս Օհանյանին մրցաշարի գլխավոր բժիշկը վնասվածքի պատճառով թույլ չի տվել մասնակցել եզրափակչին և մեր մարզիկն արժանացել է արծաթե պարգևի։
Հայաստանը ներկայացնող ևս երկու բռնցքամարտիկ` 50 կգ քաշային Դավիթ Սաֆարյանն ու 60 կգ քաշային Ռաֆայել Ներսիսյանը, նվաճել են բրոնզե մեդալ։ Տղաների պայքարում Հայաստանի հավաքականն առաջինն է։

Молодежная сборная Армении по боксу с блестящим результатом завершила чемпионат Европы. Под руководством Ашика Григоряна наша сборная завоевала в Италии 5 медалей, две из которых были золотыми.
На верхней ступеньке почетного помоста поднялись воспитанник спортивной школы им. Гамлета Патуряна Вагаршак Кеян в весовой категории 46 кг и Эрик Арстамян из Арцаха в вес. категорией 52 кг. Ераноса Оганяна, дошедшего до финала ( 70 кг), главный врач турнира не допустил к участию в финале из-за травмы, и наш спортсмен был удостоен серебряной медали.
Еще два боксера, представляющие Армению – Давид Сафарян (50 кг) и Рафаэль Нерсисян (60 кг) – завоевали бронзовые медали. В соревнованиях среди юношей сборная Армении занимает первое место.