Ռոջեր Ֆեդերերն ավարտում է կարիերան
Աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստներից մեկը՝ «Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերի 20-ակի չեմպիոն Ռոջեր Ֆեդերերը հայտարարել է, որ վերջին անգամ կմասնակցի Լոնդոնում անցկացվելիք Լեյվերի Գավաթին, որից հետո կարիերան կավարտի մեծ թենիսում:
41-ամյա թենիսիստը կորտ դուրս չի եկել անցած տարի Ուիմբլդոնի մրցաշարին մասնակցելուց հետո, որից հետո ծնկի երրորդ վիրահատության է ենթարկվել․ «Իմ մարմինը վերջերս հստակ ազդանշաններ է տալիս։ 24 տարվա ընթացքում ես ավելի քան 1500 հանդիպում եմ անցկացրել։ Հիմա ժամանակն է ընդունել, որ իմ մարզական կարիերան ավարտին է հասել», - գրել է Ֆեդերերը սոցցանցերում։

Roger Federer is retiring
One of the strongest tennis players in the world, the 20-time champion of the "Grand Slam" tournaments, Roger Federer, has announced that he will take part in the Lavery Cup to be held in London for the last time, after which he will end his career in big tennis.
The 41-year-old tennis player has not been on the court since last year's Wimbledon tournament, after which he underwent his third knee surgery. "My body has been giving clear signals lately. In 24 years, I have held more than 1500 matches. Now it's time to accept that my sports career has ended," Federer wrote on social networks.