«Փյունիկ»-ի նոր կիսապաշտպանը Հյուսիսային Մակեդոնիայից է
«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 32-ամյա հյուսիսմակեդոնացի կիսապաշտպան Ստեֆան Սպիրովսկին:
Սպիրովսկին նախկինում հանդես է եկել հյուսիսմակեդոնական «Պելիստերում», «Ռաբոտնիչկիում», «Վարդարում», սերբական «Բորաց Չաչակում», բուլղարական «Բերոեում», հունգարական «Ֆերենցվարոշում», իսրայելական Թել Ավիվի «Հապոելում», կիպրոսյան «ԱԵԿ Լառնակայում» և ուկրաինական «Մարիուպոլում»։ Նրա վերջին թիմը եղել է հունգարական ՄՏԿ-ն։
Հյուսիսմակեդոնացի կիսապաշտպանը Սկոպյեի «Վարդարի» կազմում 3 անգամ անընդմեջ (2014/15, 2015/16 և 2016/17թթ․) դարձել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի չեմպիոն և մեկ անգամ՝ Սուպերգավաթակիր (2015թ․)։ 2018/19թթ․ մրցաշրջանում նա «Ֆերենցվարոշի» հետ նվաճել է Հունգարիայի չեմպիոնի կոչումը։
2016/17թթ․ մրցաշրջանի արդյունքներով Ստեֆան Սպիրովսկին ճանաչվել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի տարվա լավագույն խաղացող։
2017/18թթ․ մրցաշրջանում 32-ամյա կիսապաշտպանը «Վարդարի» հետ՝ Հյուսիսային Մակեդոնիայի պատմության մեջ առաջին անգամ նվաճել է Եվրոպա Լիգայի խաղարկության ուղեգիր, որից հետո նա տեղափոխվել է Հունգարիայի ամենատիտղոսակիր ակումբ՝ «Ֆերենցվարոշ»։ Ընդ որում, այդ ժամանակահատվածում «Վարդարում» նրա թիմակիցներն էին Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներ՝ Հովհաննես Համբարձումյանը և Տիգրան Բարսեղյանը։
Նշենք, որ Սպիրովսկին խաղացել է իր երկրի Մ-17, Մ-19 և Մ-21 տարեկանների հավաքականներում, իսկ 2011թ․-ից հանդես է եկել Հյուսիսային Մակեդոնիայի ազգային հավաքականում և անցկացրած 52 խաղում դարձել է 1 գոլի հեղինակ։ Նա ընդգրկված էր Եվրո-2020-ում Հյուսիսային Մակեդոնիայի հավաքականի կազմում և մասնակցել է խմբային փուլի` Ուկրաինայի հավաքականի դեմ հանդիպմանը։

The new midfielder of "Pyunik" is from North Macedonia
Pyunik FC has a new player. 32-year-old North Macedonian midfielder Stefan Spirovski has joined the team.
Earlier, Spirovski played for North Macedonian Pelister, Rabotnički, Vardar, Serbian Borac Čačak, Bulgarian Beroe, Hungarian Ferencváros, Israeli Hapoel Tel Aviv, Cypriot AEK Larnaca, and Ukrainian Mariupol. His last team was Hungarian MTK.
The North Macedonian midfielder has become champion of North Macedonia 3 times in a row (2014/15, 2015/16, and 2016/17) and once won the Super Cup  (2015), playing for Vardar Skopje. In 2018/19, he won the Hungarian championship with Ferencváros.
According to the 2016/17 season results, Stefan Spirovski was named the best player in North Macedonia.
In the season 2017/18, for the first time in the history of North Macedonia, the 32-year-old midfielder qualified for the Europa League with the Vardar, after which he moved to the most titled club in Hungary, Ferencváros. Moreover, his teammates in the Vardar were footballеrs of the Armenia national team, Hovhannes Hambardzumyan, and Tigran Barseghyan.
Let us note that Spirovski played in his country's U17, U19, and U21 national teams, and since 2011 he h, as played in the North Macedonia national team, scoring one goal in 52 matches. He was included in the North Macedonia national team for Euro-2020 and participated in the group stage match against the Ukraine national team.