Ռոբերտ Լևանդովսկուց գողացել են մոտ 70,000 եվրո արժողությամբ ժամացույցը, երբ ֆուտբոլիստը չորեքշաբթի օրը Բարսելոնայում մարզմանը գնալու ճանապարհին կանգ է առել երկրպագուների համար ինքնագրեր բաժանելու:
Ինչպես փոխանցում են լրատվականները, երբ Լևանդովսկին, 45 միլիոն եվրո տրանսֆերի դիմաց «Բավարիայից» տեղափոխվում էր «Բարսելոնա», փորձել է լուսանկարվել երկրպագուների հետ իր մեքենայով «Բարսայի» մարզաբազա գնալու ճանապարհին, գողը բացել է ուղևորի դուռը և գողացել ժամացույցը:
Ոստիկանությունն, արդյունքում, հայտնաբերել է հանցագործներին, իսկ ժամացույցը Լևանդովսկուն է վերադարձվել նախքան մարզման մեկնարկը:

Robert Lewandowski's watch worth 70,000 euros was stolen at the "Barcelona" training ground
Robert Lewandowski's watch worth around €70,000 was stolen when the footballer stopped to sign autographs for fans on his way to training in Barcelona on Wednesday.
As reported by the media, when Lewandowski, who was transferred from Bayern to Barcelona for a transfer of 45 million euros, tried to take a photo with the fans on the way to the training ground of "Barca" in his car, the thief opened the passenger door and stole the watch.
As a result, the police identified the perpetrators, and the watch was returned to Lewandowski before the start of training.