Հայ բռնցքամարտիկը նոկաուտով հաղթել է թուրք մարզիկին ու դուրս եկել կիսաեզրափակիչ
Էրզրումում ընթացող Եվրոպայի պատանեկան առաջնության 1/4 եզրափակչում 75 կգ քաշային Հայկ Ղահրամանյանը տպավորիչ հաղթանակ է տոնել թուրք Բատու Բասի նկատմամբ։ Լինելով ավելի բարձրահասակ՝ մեր մարզիկը շատ գրագետ օգտագործել է իր ֆիզիկական տվյալները։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռմնցքամարտի ֆեդերացիան։
Առաջին ռաունդում նա հաղթել է 4:1 հաշվով։ 2-րդ ռաունդում մեր մարզիկն ավելացրել է ճնշումը և ռաունդը հաղթել 5։0 հաշվով։ 3-րդ ռաունդը բավականին հախուռն է ստացվել։ Թուրք բռնցքամարտիկը նետվել է մենամարտը փրկելու, իսկ մրցավարն անհարկի նկատողություն է տվել Ղահրամանյանին։ Սակայն վայրկյաններ անց հայ բռնցքամարտիկն աջ կողային հարվածով տապալել է թուրք մրցակցին, և մրցավարը հաշիվ է բացել՝ դադարեցնելով մենամարտը։
Մրցավարի որոշումը զայրացրել է թուրք մարզիչներին ու ֆեդերացիայի ներկայացուցիչներին, որոնք փորձել են հաշվեհարդար տեսնել մրցավարական անձնակազմից։ Նշենք, որ կիսաեզրափակիչ դուրս գալով՝ Հայկ Ղահրամանյանը նույնպես ապահովել է մեդալ։

Армянский боксер победил турецкого спортсмена нокаутом и вышел в полуфинал
В 1/4 финала молодежного чемпионата Европы в Эрзуруме Айк Каграманян (75 кг.) отпраздновал впечатляющую победу над турецким соперником Бату Басом. Будучи выше ростом, наш спортсмен очень грамотно использовал свои физические данные. Об этом сообщает Федерация бокса Армении.
В первом раунде он выиграл 4:1. Во 2-м раунде наша спортсмен усилил натиск и выиграл раунд со счетом 5:0. 3-й тур получился очень тяжелым. Турецкий боксер увеличил натиск, чтобы спасти бой, в тоже время рефери сделал Каграманяну незаслуженное предупреждение. Однако через несколько секунд армянский боксер правым боковым ударом отправил соперника в нокаут, и рефери остановил поединок.
Решение арбитра возмутило турецких тренеров и представителей федерации, которые затеяли перепалку с судейским составом. Следует отметить, что, дойдя до полуфинала, Айк Каграманян также завоевал медаль.