Էրզրում քաղաքում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում Հայաաստանի 4-րդ մեդալն է ապահովել 50 կգ քաշային Տիգրան Հովսեփյանը։ Մեր մարզիկը մրցել է սերբ Ջորջ Մարկովիչի հետ և առանց մեծ դժվարության հաղթանակ տոնել։
Դեռևս առաջին ռաունդում, ժամանակին կանխելով մրցակցի գործողությունները, Հովսեփյանը դիպուկ հարվածներով հավաքել է անհրաժեշտ միավորներ, և ռաունդը շահել 5։0 հաշվով։ Երկրորդ ռաունդում մեր մարզիկը, լսելով մարզիչների խորհուրդները, շարունակել է գործել առաջին համարով և կրկին 5։0 ։ 3֊րդ ռաունդում Տիգրանի առավելությունն է՛լ ավելի մեծ է եղել, և մրցավարները միաձայն հաղթանակը շնորհել են նրան։

Тигран Овсепян в весовой категории (50 кг ) завоевал четвертую медаль Армении на чемпионате Европы по боксу среди юниоров в Эрзуруме. Наш спортсмен соревновался с сербом Георгием Марковичем и без особого труда победил.
Уже в первом раунде Овсепян, вовремя предотвратив действия соперника, точным ударом набрал необходимые очки и выиграл раунд со счетом 5:0. Во втором туре наша спортсмен, прислушавшись к советам тренеров, продолжил работу первым номером и снова набрал 5:0. В 3-м раунде преимущество Тиграна было еще больше, и судьи единогласно присудили ему победу.