Հայ ձյուդոիստները 3 բրոնզե մեդալ են նվաճել Եվրոպայի պատանեկան օլիմպիական փառատոնում
Հայաստանն առաջին մեդալներն է նվաճել Սլովակիայի Բանկա Բիստրիցա քաղաքում անցկացվող Եվրոպայի պատանեկան օլիմպիական փառատոնում:
Հայաստանի ձյուդոյի պատանեկան հավաքականի անդամներ Վահե Աղասյանը (55 կգ), Արտակ Թորոսյանը (73 կգ) և Գոռ Կարապետյանը (81 կգ) բրոնզե մեդալներ են նվաճել՝ կանգնելով պատվո հարթակի երրորդ աստիճանին:
Ձյուդոյի պատանեկան հավաքականի կազմում մրցավայր է մեկնել ևս 3 մարզիկ:
Պատանեկան օլիմպիական փառատոնում իրենց ելույթներն ավարտել են հեծանվորդները: Հայաստանը ներկայացրել են Հեծանվային սպորտի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցի սաներ Արթուր Վարելջանը և Նարեկ Դավթյանը:
Եվրոպայի պատանեկան օլիմպիական փառատոնում Հայաստանը, ընդհանուր առմամբ, ներկայացված է 19 մարզիկով, որոնք կպայքարեն 7 մարզաձևերում:
Պատանեկան օլիմպիական փառատոնում Հայաստանը 2 ներկայացուցիչ կունենա աթլետիկա, 3 ներկայացուցիչ՝ սպորտային մարմնամարզություն, 2 ներկայացուցիչ՝ թենիս, 2 ներկայացուցիչ՝ բադմինթոն և ևս 2 ներկայացուցիչ՝ լող մարզաձևերում:

Армянские дзюдоисты завоевали 3 бронзовые медали на Европейском юношеском олимпийском турнире
Армения завоевала первые медали на Европейском юношеском олимпийском турнире, проходившем в городе Банка Бистрица, Словакия.
Бронзовые медали завоевали члены молодежной сборной Армении по дзюдо Ваге Агасян (55 кг), Артак Торосян (73 кг) и Гор Карапетян (81 кг), поднявшись на третью ступень пьедестала почёта.
На соревнования в составе юношеской сборной по дзюдо отправились 3 спортсмена
Велосипедисты также завершили свои выступления на юношеском олимпийском турнире. Армению представляли Артур Варельян и Нарек Давтян, воспитанники Олимпийской юношеской спортивной школы по велоспорту.
На Европейском юношеском олимпийском турнире Армению представляют в общей сложности 19 спортсменов, которые будут соревноваться в 7 видах спорта.
На юношеском олимпийском турнире у Армении будет 2 представителя по легкой атлетике, 3 представителя по гимнастике, 2 представителя по теннису, 2 представителя по бадминтону и еще 2 представителя по плаванию.