Հայաստանի երեք ներկայացուցիչ փայլուն հաղթարշավ է ձեռնարկել Հռոմում մեկնարկած ազատ ոճի ըմբշամարտի մինչև 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում։
57 կգ քաշային Հարություն Հովհաննիսյանը 10:0 հաշվով հաղթել է մոլդովացի մրցակցին և դուրս եկել կիսաեզրափակիչ, որտեղ ուժերը կչափի վրացի Լուկա Գվինջիլիայի հետ։
79 կգ քաշային Մուշեղ Մկրտչյանը գերազանցել է ռումինացի Ջիջի Մարիան Սուբտիրիկային և իտալացի Ռաֆայելո Մատրուլոյին ու կիսաեզրափակչում ուժերը կչափի ադրբեջանցի Սաբուհի Ամիրասլանովի հետ: 70 կգ քաշային Հայկ Պապիկյանն առավելության է հասել Լատվիան ներկայացնող Վիլյամս Լուտկևիչի և մոլդովացի Պավել Անդրուշկայի նկատմամբ։ Նա պատրաստվում է հունգարացի Մարսել Նադի հետ կիսաեզրափակիչ գոտեմարտին: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը։

Три представителя Армении одержали блестящую победу на стартовавшем в Риме чемпионате Европы по вольной борьбе среди юношей до 20 лет.
57 кг Арутюн Ованнисян победил молдавского соперника со счетом 10:0 и вышел в полуфинал, где встретится с грузином Лукой Гвинджилия.
Мушег Мкртчян в весе 79 кг одолел румына Джиджи Марию Субтирику и итальянца Рафаэлло Матруло и в полуфинале сразится с азербайджанцем Сабухи Амираслановым. 70 кг Айк Папикян победил Вильямса Луткевича из Латвии и Павла Андрушку из Молдовы. Он готовится к полуфинальному поединку по борьбе с венгром Марселем Надом. Об этом сообщает пресс-служба Федерации борьбы Армении.