Միլանի «Ինտերը» այսօր պաշտոնապես կներկայացնի Հենրիխ Մխիթարյանին
Միլան «Ինտերը» Հենրիխ Մխիթարյանին պաշտոնապես  կներկայացնի հունիսի 22-ին: Football Italia-ի հաղորդմամբ՝ Մխիթարյանի աշխատավարձը հավելավճարներով կկազմի մոտ 4,2 միլիոն եվրո: Նրա պայմանագիրը «Ինտերի» հետ նախատեսված է մինչև 2024 թվականը:
Ավելի վաղ «Ինտերի» գործադիր տնօրեն Ջուզեպե Մարոտան հաստատել է շրջանառվող լուրերը. «Կհաստատեմ, որ մենք անվճար ձեռք ենք բերել Անդրե Օնանային ու Հենրիխ Մխիթարյանին: Նրանց հետ կնքվել են պայմանագրեր»:
Մխիթարյանն իտալական Սերիա Ա-ում է 2019 թվականից: Հռոմեական «Ռոմայի» կազմում հայ կիսապաշտպանը դարձել է Կոնֆերենցիաների լիգայի անդրանիկ խաղարկության հաղթող:

Миланский «Интер» сегодня официально представит Генриха Мхитаряна
Миланский «Интер» официально представит Генриха Мхитаряна 22 июня. По данным Football Italia, зарплата Мхитаряна составит около 4,2 млн евро с учетом премий. Его контракт с «Интером» рассчитан до 2024 года. Ранее эти сведения подтвердил исполнительный директор «Интера» Джузеппе Маротта. «Подтверждаю, что Андре Онану и Генриха Мхитаряна мы приобрели бесплатно. С ними уже подписаны контракты».
Генрих Мхитарян выступает в итальянской Серии А с 2019 года. Армянский полузащитник стал победителем первого турнира Лиги конференций в составе римской «Ромы».