Եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը 3-րդ տեղն է զբաղեցրել World Athletics Continental Tour- ում
Հայաստանի աթլետիկայի հավաքականի անդամ, եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքում անցկացված World Athletics Continental Tour միջազգային մրցաշարում դարձել է բրոնզե մեդալակիր՝ կանգնելով պատվո հարթակի երրորդ աստիճանին: Այս մասին հայտնում է armsport.am մարզական կայքը։
Աղասյանը եռացատկ վարժությունում գրանցել է 16.39 արդյունք: 4-րդ փորձի ժամանակ նա աջ կրունկի վնասվածք է ստացել և չի կարողացել շարունակել ցատկը. «Ամեն դեպքում, շարժվում եմ առաջ: Կվերադառնամ ավելի ուժեղ»:
Մրցաշարի հաղթող է ճանաչվել Ֆրանսիայի ներկայացուցիչ Բենջամին Կոմպաորեն՝ 17.02 արդյունքով:
Ավելի վաղ Հայաստանի աթլետիկայի հավաքականը 2 ոսկե, 1 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ էր նվաճել Մալթայում հունիսի 9-ից 12-ն անցկացված Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությունում:

Левон Агасян занял 3-е место в мировом турнире World Athletics Continental Tour
Член сборной Армении по легкой атлетике, легкоатлет Левон Агасян завоевал бронзовую медаль на международном турнире World Athletics Continental Tour в Марселе, Франция, заняв третью ступень пьедестала почета. Об этом сообщает спортивный сайт armsport.am.
Агасян показал результат 16,39 в упражнении тройной прыжок. В 4-й попытке он получил травму правой пятки и не смог продолжить борьбу. «В любом случае я иду вперед. Я вернусь сильнее».
Победителем турнира стал представитель Франции Бенджамин Компаоре с результатом 17.02.
Ранее сборная Армении по легкой атлетике завоевала 2 золотые, 1 серебряную и 1 бронзовую медаль на чемпионате Европы среди юниоров, который прошел на Мальте 9-12 июня