«Վստահ եմ՝ շուտով Հայաստանի հավաքականին կտեսնենք մեծ մրցաշարերում»․ ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ
ՀՖՖ 30-ամյակին նվիրված գալա-ընթրիքի ժամանակ ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը նշել է, որ ՀՖՖ-ն գնում է ճիշտ ուղղությամբ, և ենթակառուցվածքների զարգացումն առաջնային գործերից է:
«30 տարին, թվում է, երկար ժամանակահատված չէ, բայց Հայաստանում ֆուտբոլ խաղացել են անկախանալուց շատ ավելի առաջ: Արմեն Մելիքբեկյանը և իր թիմը հրաշալի աշխատանք են կատարում: Քանի որ ինքս էլ փոքր երկրից եմ, կարող եմ ասել, որ հեշտ չէ ցանկալի արդյունքների հասնել: Դուք, իրոք, գնում եք ճիշտ ուղղությամբ, և ենթակառուցվածքների զարգացումն առաջնային գործերից է:
Վստահ եմ, որ շուտով կտեսնենք Հայաստանի հավաքականին մեծ մրցաշարերում: Արմեն, Դուք գիտեք, որ ՈՒԵՖԱ-ն միշտ Ձեր կողքին է: Երկար կյանք Հայաստանի ֆուտբոլին»,- նշել է նա:

Во время гала-ужина, посвященного 30-летию ФФА, президент УЕФА Александер Чеферин отметил, что ФФА движется в правильном направлении, и развитие инфраструктуры является приоритетом.
«30 лет не кажутся большим сроком, но в футбол в Армении играли задолго до обретения независимости. Армен Меликбекян и его команда делает замечательную работу. Поскольку я из небольшой страны, могу сказать, что добиться желаемых результатов непросто. Вы действительно идете в правильном направлении, и развитие инфраструктуры является приоритетом.
Уверен, что скоро мы увидим сборную Армении на крупных турнирах. Армен, вы знаете, что УЕФА всегда на вашей стороне. "Да здравствует армянский футбол", - сказал он.