Գյումրիում դիմավորել են Եվրոպայի նորընծա և եռակի չեմպիոնին
Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Հովհաննես Բաչկովին Գյումրիում դիմավորել են մարզային ու քաղաքային իշխանության ներկայացուցիչներ՝ գլխավորությամբ Գյումրի համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ Արթուր Պապիկյանի, համայնքի ղեկավարի տեղակալ Դավիթ Առուշանյանի, սպորտի ոլորտի պատասխանատուներ, ներկայացուցիչներ և այլք: Այս մասին հաղորդում է համայնքապետարանի ֆեյսբուքյան էջը։
Ներկաները շնորհավորել են մարզիկին, միաժամանակ հույս հայտնել, որ հետագա մրցաշարերից ևս կվերադառնա նվաճումներով:
Հիշեցնենք, որ Երևանում անցկացվող Եվրոպայի առաջնությանը գյումրեցի բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը 63,5 կգ քաշայինների եզրափակչում մենամարտել է Ֆրանսիայի ներկայացուցիչ Լյունի Համրուիի հետ և տպավորիչ հաղթանակ տարել՝ նվաճելով Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը:

Трехкратного чемпиона Европы Ованеса Бачкова в Гюмри встречали представители областной и городской власти во главе с первым заместителем мэра Гюмри Артуром Папикяном, заместителем мэра Давидом Арушаняном, чиновниками, представителями спорта и другими. Об этом сообщается на странице муниципалитета в Facebook.
Участники поздравили спортсмена, выразив при этом надежду, что он вернется с дальнейших турниров с такими же достижениями.
Напомним, боксер из Гюмри Ованес Бачков сразился с представительницей Франции Луни Хамруи в финале 63,5 кг на чемпионате Европы в Ереване и одержал убедительную победу, завоевав титул чемпиона Европы.