«Ներաձուրիները» փորձում են օգտվել «Ռոմայի» ղեկավարության դանդաղկոտությունից
«Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի ապագան դեռևս մնում է անորոշ: Իտալական Calciomercato պարբերականի փոխանցմամբ՝ Ա Սերիայի գործող չեմպիոն Միլանի «Ինտերը» կապ է հաստատել 33-ամյա հայ ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու նրա հնարավոր տեղափոխությունը:
Աղբյուրը հավելում է, որ «ներաձուրիները» փորձում են օգտվել «Ռոմայի» ղեկավարության դանդաղկոտությունից, որոնք դեռևս չեն կարողանում վերջնական համաձայնության գալ Հենրիխի հետ՝ պայմանագիրը երկարաձգելու շուրջ:
Ավելի վաղ հեղինակավոր լրագրող Ալֆրեդո Պեդուլան հայտնել էր, որ Մխիթարյանի մեծ երկրպագուն է «Ինտերի» գլխավոր մարզիչ Սիմոնե Ինձագին, որը հայ ֆուտբոլիստին համարում է միլանյան թիմի թուրք կիսապաշտպան Հաքան Չալհանօղլուին իդեալական փոխարինող:
Պեդուլան նաև նշել էր, որ Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագին ցանկանում են ձեռք բերել «Ասթոն Վիլան», «Տոտենհեմը» և «Նապոլին»:
Հենրիխի՝ «Ռոմայի» հետ գործող պայմանագրի ժամկետը կավարտվի հունիսին: Մխիթարյանն ընթացիկ մրցաշրջանում բոլոր մրցաշարերում անցկացրել է 43 հանդիպում՝ դառնալով 5 գոլի և 9 գոլային փոխանցման հեղինակ:

«Интер» пытается воспользоваться медлительностью руководства «Ромы»
Будущее полузащитника «Ромы» Генриха Мхитаряна пока неясно. По сообщению итальянского Calciomercato, действующий чемпион Серии А "Интер" связался с представителями 33-летнего армянского футболиста, чтобы обсудить его возможный переход.
Источник добавляет, что «нерадзурри» пытаются воспользоваться медлительностью руководства «Ромы», которое пока не смогло прийти к окончательной договоренности с Генрихом о продлении контракта.
Ранее авторитетный журналист Альфредо Педула сообщил, что большим поклонником Мхитаряна является главный тренер «Интера» Симоне Индзаги, который считает армянского футболиста идеальной заменой турецкому полузащитнику Хакану Чалханоглу.
Педула также отметил, что «Астон Вилла», «Тоттенхэм» и «Наполи» хотят приобрести бывшего капитана сборной Армении.
Текущий контракт Генриха с «Ромой» истекает в июне. В этом сезоне Мхитарян провел 43 матча во всех турнирах, забив 5 голов и отдав 9 результативных передач.