Լևոն Արոնյանը դարձել է Chessify ընկերության դեսպան
ԱՄՆ-ն ներկայացնող հայազգի շախմատիստ Լևոն Արոնյանը դարձել է Chessify ընկերության դեսպանը։ Այդ մասին տեղեկացնում է ընկերության պաշտոնական կայքը։
«2018 ես ձախողվեցի հավակնորդների մրցաշարում։ Դրանից հետո սկսեցի մտածել, թե ինչն ես ճիշտ չեմ անում։ Հասկացա, որ հիմնականում խնդիրներ եմ ունենում սկբնախաղերի ժամանակ, և որ մրցակիցներիս զիջում եմ համակարգչային գիտելիքներով։ 2019 թվականից սկսեցի համագործակցել Chessify-ի հետ։ Շախմատային այդ հարթակն ինձ օգնեց խնայել ժամանակը, ինչպես նաև նոր վստահություն հաղորդեց», - ասել է հայազգի գրոսմայստերը։
Նշենք, որ Chessify-ը շախմատային հարթակ է, որը շախմատային ծրագրերում կիրառում է արհեստական բանականության նորագույն տեխնոլոգիաներ։
Ստարտափը մատուցում է ծառայություններ նախատեսված ինչպես պրոֆեսիոնալ, այնպես էլ սիրողական մակարդակի շախմատիստների համար։
Chessify-ի ամպային ծառայությունը կտրուկ բարձրացնում է պրոֆեսիոնալ դասընթացների արդյունավետությունը և խնայում ընդհանուր ուսուցման ժամանակի 30%-ը։
Լևոն Արոնյանն այդ հարթակով վերջերս ցուցադրական պարտիա է անցկացրել ԱՄՆ-ն ներկայացնող հայազգի շախմատիստուհի Տաթև Աբրահամյանի հետ։

Левон Аронян стал послом Chessify
Армянский шахматист, представляющий США, Левон Аронян стал послом компании Chessify. Об этом сообщает официальный сайт компании.
«В 2018 году я проиграл турнир претендентов. После этого я начал думать о том, что я делаю не так. Я понял, что у меня в основном проблемы в начальных играх, что я уступаю своим оппонентам в знании компьютера. В 2019 году я начал сотрудничать с Chessify. «Эта шахматная платформа помогла мне сэкономить время, а также придала мне новую уверенность», - сказал армянский гроссмейстер.
Следует отметить, что Chessify — это шахматная платформа, использующая новейшие технологии искусственного интеллекта в шахматных программах.
Стартап предоставляет услуги как профессиональным шахматистам, так и любителям.
Облачный сервис Chessify значительно повышает эффективность профессионального обучения и экономит 30% общего времени обучения.
Левон Аронян недавно провел на этой платформе показательную партию с Татев Абраамян, армянской шахматисткой, представляющей США.