Բռնցքամարտի երիտասարդական ԵԱ․ Հակոբյանը և Իսրայելյանը եզրափակչում են
Երկու հայ բռնցքամարտիկ դուրս է եկել Բուլղարիայում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության եզրափակիչ: Ընդ որում՝ մեր երկու մարզիկներն էլ իրենց մրցակիցներին հաղթել են շատ վստահ: Եզրափակիչ փուլի ուղեգիր է նվաճել 67 կգ քաշային Արես Հակոբյանը, որը շատ գրագետ մենամարտ է անկցացրել Իսպանիան ներկայացնող Գանդա Սոուցկո Կուլիբալիի հետ: Մեր մարզիկը բոլոր առումներով գերազանցել է մրցակցին ու հաղթել 5:0 հաշվով:
Կիսաեզրափակչում հաղթանակ է տոնել նաև 60 կգ քաշային Էրիկ Իսրայելյանը, որը մրցում էր Վրաստանը ներկայացնող Գոչա Գորդուլավայի հետ: Վրացի մարզիկն ակտիվ է սկսել մենամարտը, բայց Էրիկը շատ վստահ մրցակցին դիմավորում էր հանդիպակած հարվածներով ու հավաքում անհրաժեշտ միավորներ: Արդյունքում՝ 5:0 հաշվով շատ տպավորիչ հաղթանակ:
Հարկ է նշել, որ նախորդ 3 մենամարտերում Էրիկը մրցակիցներին հաղթել էր նոկաուտով: Եզրափակչում նա կմրցի բուլղարացի Կիրիլ Բարիսովի հետ, իսկ Արես Հակոբյանը ոսկե մեդալը կվիճարկի ուկրաինացի Օլեկսեյ Բոկլախի հետ: Այսօր եզրափակիչ փուլի ուղեգրի համար կպայքարի նաև 80 կգ քաշային Համլետ Ադամյանը:

Два армянских боксера вышли в финал молодежного чемпионата Европы по боксу в Болгарии. При этом оба наших спортсмена очень уверенно победили своих соперников. Арес Акопян (67 кг) вышел в финал и провел очень грамотный бой с Гандой Соузко Кулибали, представляющим Испанию. Наш спортсмен превзошел своего соперника по всем параметрам и выиграл со счетом 5:0.
В полуфинале победу одержал Эрик Исраелян (60 кг), выступавший с Гочей Гордулавой (Грузия). Грузинский спортсмен начал бой активно, но Эрик очень уверенно встречал соперника встречающимися ударами и набирал необходимые очки. В итоге очень впечатляющая победа со счетом 5:0.
Стоит отметить, что в предыдущих 3-х боях Эрик побеждал своих противников нокаутом. В финале он сразится с Кириллом Барисовым из Болгарии, а Арес Акопян поборется за золотую медаль с Олексием Боклахом из Украины. Сегодня за выход в финал поборется Гамлет Адамян (80 кг).