Մայիսի 21-31-ը Երևանում առաջին անգամ կայանալու է բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը:
Երևան են ժամանել Եվրոպական ֆեդերացիայի ղեկավարները և այսօր Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կազմակերպիչները ներկայացրել են կատարված աշխատանքները:
Այդ օրերին Երևանում լինելու են ֆան-գոտիներ, տեղադրվելու է մեծ էկրան, որտեղ ցուցադրվելու է առաջնությունը, Հայաստան ժամանող մարդկանց համար ճանաչողական այցեր:
Եվրոպական կոնֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Եգորովն այսօր Երևանում կայացած հանդիպման ժամանակ ասել է, որ Եվրոպայի առաջնության հայտերը դեռ չեն ընդունվում:
«Հայտերը կընդունվեն մինչև ապրիլի վերջ, դեռ ոչ մի երկիր հայտ չի ուղարկել: Բայց որքան տեղյակ եմ, Ադրբեջանը ժամանելու է Հայաստան»,-ասել է նա:
Հայաստանն ակնկալում է, որ Երևանում կլինեն 30-40 երկրի ներկայացուցիչներ: Առաջնության մուտքը լինելու է տոմսերով, սակայն դեռ հստակ չէ, թե դրանք որքան կարժենան:

В Ереване с 21 по 31 мая впервые пройдет Чемпионат Европы по боксу .
В Ереван прибыли руководители Европейской Федерации, и сегодня организаторы представили работу, проделанную в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.
В эти дни в Ереване будут работать фан-зоны, будет установлен большой экран, на котором будет показан чемпионат, ознакомительные туры для прибывающих в Армению.
Исполнительный директор Европейской Конфедерации Александр Егоров заявил сегодня на встрече в Ереване, что заявки на проведение чемпионата Европы пока не принимаются.
«Заявки будут приниматься до 7 апреля. Ни одна страна еще не отправила заявку. "Но насколько мне известно, Азербайджан прибудет в Армению", - сказал он.
Армения ожидает в Ереване представителей 30-40 стран. Вход на турнир будет по билетам, но пока неясно, сколько они будут стоить