Մարտի 18-ին ԿԳՄՍ փոխնախարար Կարեն Գիլոյանը հյուրընկալվել է «Շանթ» հեռուստաընկերության «Հեռանկար» հաղորդաշարին, որի շրջանակում նշել է, որ Սևիկյան եղբայրները հանդես են գալու Հայաստանի հավաքականի կազմում.
«Արսեն Զախարյանին արդեն չենք կարող հրավիրել Հայաստանի հավաքական։ Նա հայտավորված է եղել Ռուսաստանի հավաքականի կազմում, իսկ ֆուտբոլում օրենք կա` քաղաքացիություն փոխել չի թույլատրվում։
Բայց, Սևիկյան եղբայրների համար արդեն պայմանավորվել եմ։ Եղբայրների հոր` Նորայր Սևիկյանի հետ խոսել եմ, նրանք գալու են Հայաստանի հավաքականում խաղան»,- նշել է Գիլոյանը։
Հիշեցնենք, որ Էդգար Սևիկյանը 20 տարեկան է, 2017թ․ խաղում է իսպանական «Լևանտեի» երիտասարդական թիմի կազմում իսկ Էդգարի կրտսեր եղբայրը` Էրիկը, 19 տարեկան է։ Նա 2021 թ. հուլիսից հանդես է գալիս «Վալենսիայի» Մ-19 թիմում։

Братья Севикяны будут играть в сборной Армении - Карен Гилоян
18 марта заместитель министра образования и науки Карен Гилоян принял участие в программе «Перспектива» телеканала «Шант», в рамках которой отметил, что братья Севикяны будут играть в сборной Армении.
«Мы больше не можем приглашать Арсена Захаряна в сборную Армении. Его объявили членом сборной России, а в футболе есть закон, запрещающий менять гражданство.
Но  братьями Севикян мы уже договорились. «Я разговаривал с отцом братьев, Норайром Севикяном, они приедут играть за сборную Армении», - сказал Гилоян.
Напомним, Эдгару Севикяну 20 лет, он с 2017 г. играет в молодежной команде испанского «Леванте». Его младшему брату, Эрику, 19 лет, он выступает за молодежную команду «Валенсия»