Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակիչի առաջին հանդիպման շրջանակում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» հյուրընկալվելիս կմրցի «Ատլետիկո Մադրիդի» դեմ։
Ինչպես տեղեկացրել է The Athletic-ը, մանկունյական ակումբը հրաժարվել է Մադրիդ մեկնել ռուսական «Aeroflot» ավիաընկերության չարտերային չվերթով։
Ռուսական ավիաընկերությունը «կարմիր սատանաների» հովանավորն է, սակայն դեպի Մադրիդ չարտերային չվերթը չեղարկվել է, ինչից հետո «Յունայթեդը» մեկնել է բրիտանական Titan Airways-ով։
Հաղորդվում է, որ «Յունայթեդը», ամենայն հավանականությամբ, նման որոշում կայացրել է` կապված Ռուսաստանի ու Ուկրաինայի շփման գծում լարվածության կտրուկ աճով։

«Манчестер Юнайтед» отказался лететь российским «Аэрофлотом»
Как сообщает The Athletic, клуб отказался лететь в Мадрид чартерным рейсом российской авиакомпании «Аэрофлот».
Спонсором «красных дьяволов» является российская авиакомпания, но чартерный рейс в Мадрид был отменен, после чего «Юнайтед» вылетел британским Titan Airways.
Сообщается, что «Юнайтед», по всей вероятности, принял такое решение в связи с резким ростом напряженности на линии соприкосновения России и Украины.
По словам источника, сотрудничество между «Манчестер Юнайтед» и «Аэрофлотом» продолжает оставаться в силе