«Մարսել»-«Քարաբաղ» Կոնֆերենցիաների լիգայի 1/16 եզրափակչի խաղի ժամանակ դաշտի տերերի երկրպագուները ստադիոնում պաստառ էին պահել՝ «Ղարաբաղը Հայաստան է» գրությամբ։ Մեծ աղմուկ բարձրացրած ակցիան հայտնվել է մի շարք լրատվամիջոնցների ուշադրության կենտրոնում։ Իրադարձությանը անդրադարձել է նաև ՈՒԵՖԱ-ն՝ կարգապահական վարույթ հարուցելով ֆրանսիական ակումբի նկատմամբ։
Մարսելի «Վելոդրոմ» մարզադաշտում կայացած խաղում ֆրանսիական ակումբը սեփական հարկի տակ ընդունել էր ադրբեջանական «Քարաբաղ» ակումբին և 3-1 հաշվով հաղթանակ տարել:
ՈւԵՖԱ-ն հիշեցրել է, որ մարզադաշտերում արգելված են «քաղաքական, գաղափարական, կրոնական կամ վիրավորական բնույթի սադրիչ հաղորդագրությունները»։
Կարգապահական վարույթ է հարուցվել նաև Մարսելի երկրպագուների կողմից ծխային ռումբեր օգտագործելու փաստով։

УЕФА инициирует дисциплинарное производство против «Марселя» после действий армянских болельщиков
Во время встречи «Марсель» – «Карабах» 1/16 финала Лиги конференций болельщики хозяев поля держали на стадионе плакат с надписью «Карабах – это Армения». Наделавшая много шума акция оказалась в центре внимания ряда СМИ. УЕФА также сослался на это событие, возбудив дисциплинарное производство против французского клуба.
В матче, прошедшем на стадионе «Велодром» в Марселе, французский клуб принимал азербайджанский клуб «Карабах» и выиграл со счетом 3:1.
УЕФА напомнил, что на стадионах запрещены «провокационные сообщения политического, идеологического, религиозного или оскорбительного характера».