«Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է անել այն, ինչը 2018-2020թթ չանելու համար պատերազմից հետո քննադատում էին»․ Իոաննիսյան
«Նիկոլ Փաշինյանը  փորձում է անել այն, ինչը 2018-2020թթ չանելու համար պատերազմից հետո քննադատում էին»․ Իոաննիսյան
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» կազմակերպության ղեկավար Դանիել Իոաննիսյանը իր «ֆեյսբուքի» էջում գրել է.
«Նիկոլ Փաշինյանը, մեծ հաշվով, փորձում է անել այն, ինչը 2018-2020 թվականներին չանելու համար պատերազմից հետո իրեն շատերը քննադատում էին (էինք)։
Բայց հիմա, այդ մեղադրողների մեծ մասը ոչ միայն չեն աջակցում իր այս քայլերին, այլև հակառակը, ոնց կարում` «պադնոշկա» են տալիս։
Ես ոչ Փաշինյանի աջակիցն եմ, ոչ էլ, առավելևս, թիմակիցը։ Բայց ես «աբիժնիկ» էլ չեմ, որ նախկինում քննադատածս քայլը չկրկնելու և ոչ-պոպուլար քայլի գնալու համար իրեն քննադատեմ։
Առհասարակ, ի՞նչ կարգի բարոյական համակարգ է պետք ունենաս, որ երկար տարիներ ոչ-պոպուլար մի բան պահանջես, բայց երբ դա արվի` առիթից օգտվես ու քննադատես։
Հ.Գ. Խոսքս վերաբերվում է բոլոր նրանց, ովքեր ասում էի «Նիկոլը պետք է 7 շրջանները տար, որ պատերազմ չլիներ», բայց հիմա ադրբեջանական 4 գյուղերի ավերակների համար «դոշ են ճղում»։
Միշտ «ոչ մի քայլ հետ» ասողներին սա չի վերաբերվում և այդ ասողներին ես ամբողջությամբ հարգում եմ, եթե առաջնագծում իրենք են կամ իրենց հարազատները։

"Nikol Pashinyan is trying to do what he was criticized for not doing in 2018-2020 after the war." Ioannisyan
Daniel Ioannisyan, head of the Union of Conscious Citizens organization, posted on his Facebook page.
"Overall, Nikol Pashinyan is trying to do what many criticized him for not doing in 2018-2020 after the war.
But now, most of those accusers do not support his steps; on the contrary, they give him a "kick."
I am neither Pashinyan's supporter nor even a teammate. But I am not "capricious" to criticize him for not repeating the step I criticized before and for taking an unpopular step.
In general, what kind of moral system do you need to have to demand something unpopular for many years, but when it is done, take advantage of the opportunity and criticize?
P.S. I am talking about all those who said, "Nikol should have taken the seven districts so that there would not be a war," but now they are "spearing money" for the ruins of 4 Azerbaijani villages.
This does not apply to those who always say, "No step back," I fully respect those who say it if they or their relatives are on the front lines.