Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են բավականին զգայուն հարցեր. Հակոբ Բադալյան
«Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քվինի կեցավայրում աշխատանքային ընթրիքի շրջանակում տեղի է ունեցել դեսպանի ու Հայաստանի պաշտպանության նախարարի հանդիպումը:
Ըստ պաշտոնական հաղորդագրությունների՝ քննարկվել են հայ-ամերիկյան գործակցությանը, ռեգիոնալ անվտանգությանը վերաբերող խնդիրներ, ինչպես նաև «փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր»:
Ամենաուշագրավը, սակայն, առաջին հերթին, հանդիպման ձևաչափն է: Օրինակ, ինչու՞ աշխատանքային ընթրիք դեսպանի կեցավայրում, այլ ոչ՝ պաշտոնական հանդիպում ՊՆ-ում: Հակված եմ կարծել, որ բուն խնդիրը եղել է հենց այլ, ըստ էության, ամերիկյան կողմի համար առավելագույնս վստահելի տարածքում զրույց կազմակերպելը: Սա, թերևս, նշանակում է, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են բավականին զգայուն հարցեր: Դրանք, ըստ իս, վերաբերում են ռեգիոնալ իրավիճակին, որը մտնում է տուրբուլենտության նոր շրջափուլ՝ էապես պայմանավորված մերձավորարևելյան գոտում առկա իրողություններով»:

В ходе встречи обсуждались весьма деликатные вопросы. Акоп Бадалян
"Встреча посла и министра обороны Армении состоялась в рамках рабочего ужина в резиденции посла США в Армении Кристины Куинн.
По официальным данным, были обсуждены вопросы, связанные с армяно-американским сотрудничеством, региональной безопасностью, а также «другие вопросы, представляющие взаимный интерес».
Однако наиболее примечательным является формат встречи. Например, почему рабочий ужин в резиденции посла, а не официальная встреча в Минобороны? Я склонен думать, что основная проблема заключалась в том, чтобы организовать разговор на иной, фактически самой надежной для американской стороны территории. Вероятно, это означает, что в ходе встречи обсуждались весьма деликатные вопросы. На мой взгляд, они касаются региональной ситуации, которая вступает в новый период турбулентности, в основном из-за реалий в ближневосточной зоне.