Կլինի՞ բոլորով մաքրվեք, ցրվեք ձեր տներով
«Հիմա եկեք ծուռ նստենք և շիտակ խոսենք: Ինչպե՞ս եղավ, որ միայն 2011թ. ԱՄՆ գործուղված Անար Մամեդովին, նա Ադրբեջանի տրանսպորտի նախարար Զիա Մամեդովի որդին է, հաջողվեց 2015թ. գործարք կնքել Դոնալդ Թրամփի շինարարական ընկերության հետ, մեկուկես միլիոն դոլարի մաքուր շահույթ ապահովող ծրագիր իրականացնել Բաքվում:
Ուշադրություն. Թրամփի նախագահ ընտրվելու տարում՝ 2016թ․ Ադրբեջանը քառօրյա, նրա լիազորությունների վերջին ամիսներին՝ 2020թ. սեպտեմբեր-հոկտեմբեր-նոյեմբերին՝ քառասունչորսօրյա պատերազմ է վարել: Իսկ ԱՄՆ-ում հայկական հարյուրամյա լոբբին մի քսան տարի է՝ կոնգրեսական Մենենդեսի մակարդակից այն կողմ չի անցնում, արդյունքն էլ առավելագույնը սուտի հայտարարություն է: Թե բա՝ թելեթոն ենք անում, որ գալող տարի Արցախում Սուրբ Ծնունդ նշենք: Կլինի՞ բոլորով մաքրվեք, ցրվեք ձեր տներով»:

Will you all clean up and disperse through your homes?
"Now, let's sit slouched and talk straight. How did it happen that only Anar Mammadov, who was sent to the USA in 2011 and is the son of the Minister of Transport of Azerbaijan, Zia Mammadov, managed to sign a deal with Donald Trump's construction company in 2015 to implement a project in Baku with a net profit of one and a half million dollars?
Attention! In the year of Trump's election as president, 2016, Azerbaijan waged a four-day war, and in the last months of his term of office, in September-October-November 2020, it waged a forty-four-day war. The hundred-year-old Armenian lobby in the USA has not gone beyond the level of Congressman Menendez for twenty years, and the result is, at most, a statement of lies. Or we are doing a telethon to celebrate Christmas in Artsakh next year. Will you all clean up and disperse to your homes?