Արայիկ Հարությունյանն առևանգվել է Ստեփանակերտի կոնյակի գործարանից. Թաթուլ Հակոբյան
Լրագրող Թաթուլ Հակոբյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Երեկ տեղեկացրել էի, թե ինչպես են առևանգվել և Բաքու տարվել Արկադի Ղուկասյանն ու Բակո Սահակյանը: Նրանց հետ է եղել նաև Դավիթ Իշխանյանը: Ավելացնեմ մեկ դետալ ևս: Երբ ռուսները պարոն Ղուկասյանին, Սահակյանին և Իշխանյանին ռուսական բազայից հանել են, նրանք մեկնել են Արցախի ՆԳ նախկին նախարար Կարեն Սարգսյանի Ստեփանակերտի տուն, որտեղից էլ ադրբեջանական ԱԱԾ ստորաբաժանումը առևանգել/գերեվարել է նրանց ու տարել Բաքու:
Իսկ ահա Արայիկ Հարությունյանը առևանգվել է Ստեփանակերտի Կոնյակի գործարանից, որի բաժնետերներից մեկն ինքն է: Մեր տեղեկություններով, պարոն Հարությունյանը ձերբակալվելուց առաջ կապվել է Ադրբեջանի ԱԱԾ ղեկավարի տեղակալի հետ և առաջարկներ արել...
Կարճ ժամանակ անց ադրբեջանական ԱԱԾ հատուկ խմբավորումը ներխուժել է Թումանյան փողոցի վրա գտնվող Կոնյակի գործարան և բռնի կերպով Հարությունյանին ձերբակալել ու տարել Բաքու:
Հ. Գ. Շատ տեղեկություններ չեմ ուզում տալ երկու պատճառով: Առաջին՝ դա կարող է վնասել, երկրորդ՝ տեղեկությունները իրարամերժ են, երբեմն՝ հակասական, իսկ ՀՀ տեղափոխված Արցախի ղեկավարները փորձում են երրորդ մարդկանց միջոցով իրենց հերոսներ ներկայացնել և փորձել ծածկել մի շարք ամոթալի արարքներ»:

Араика Арутюняна похитили со Степанакертского коньячного завода. Татул Акопян
Об этом на своей странице в Facebook написал журналист Татул Акопян. «Вчера я сообщил, как Аркадий Гукасян и Бако Саакян были похищены и доставлены в Баку. С ними был и Давид Ишханян. Позвольте мне добавить еще одну деталь. Когда русские вывезли Гукасяна, Саакяна и Ишханяна с российской базы, они пошли в Степанакертский дом бывшего министра внутренних дел Арцаха Карена Саргсяна, откуда сотрудники Службы национальной безопасности Азербайджана похитили/пленили их и доставили в Баку. .
Араика Арутюняна похитили со Степанакертского коньячного завода, одним из акционеров которого он является. По нашим данным, перед арестом господин Арутюнян связался с заместителем главы СНБ Азербайджана и сделал некоторые предложения...
Спустя некоторое время спецгруппа СНБ Азербайджана ворвалась на коньячный завод на улице Туманяна, насильно арестовала Арутюняна и увезла его в Баку.
P.S.. Я не хочу раскрывать слишком много информации по двум причинам. Во-первых, это может навредить, во-вторых, информация противоречивая, порой неоднозначная, а переехавшие в РА лидеры Арцаха пытаются через третьих лиц представить себя героями и пытаются прикрыть ряд своих постыдных деяний.