Եթե երկու օր առաջ մարդիկ 2 ժամվա ճանապարհը անցնում էին 32 ժամում, հիմա՝ 24 ժամում տեղ են հասնում. Ղահրամանյան (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է, որ Կոռնիձորի գրանցման կետում մարդկանց էլ չեն կանգնեցնում, ինչի արդյունքում բավականին թեթևացել են խցանումները։
«Ավտոստոպով Երևանից հասա քաղաք Գորիս։ Այնտեղից լուսաբացին ճանապրհվեցի դեպի Կոռնիձոր, որտեղ շարունակում են գալ Արցախից  բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցները։ Առավոտվանից Կոռնիձորի գրանցման կետում մարդկանց էլ չեն կանգնեցնում, ինչի արդյունքում բավականին թեթևացել են խցանումները։ Եթե երկու օր առաջ մարդիկ 2 ժամվա ճանապարհը անցնում էին 32 ժամում, հիմա արդեն 24 ժամում մարդիկ տեղ են հասնում։
Կոռնիձորի անցակետում աշխատող ոստիկանները մարդկանց ուղղորդում են դեպի Գորիսի և վայքի գրանցման կետեր, որտեղից էլ նրանց համար փորձում են գտնել կացարաններ։
Ըստ վերջին տվյալների այս պահին Ադրբեջանի կողմից բռնազավթված Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել 66.500 ից ավել քաղաքացի»,- ասվում է Դավիթ Ղահրամանյանի գրառման մեջ։

If people covered the 2-hour journey in 32 hours two days ago, now they reach the place in 24 hours. Ghahramanyan (PHOTOS)
Photographer Davit Ghahramanyan wrote on his "Facebook" page that people are not even stopped at the Kornidzor registration point, as a result of which the traffic jams have eased considerably.
"I hitchhiked from Yerevan to the city of Goris. From there, at dawn, I left for Kornidzor, where our compatriots forcibly displaced from Artsakh continue to come. People have not been stopped at the Kornidzor registration point since morning; as a result, the traffic jams have eased considerably. If two days ago people covered the 2-hour journey in 32 hours, now people reach the place in 24 hours.
The police officers working at the Kornidzor checkpoint direct people to the Goris and Vaik registration points, where they try to find accommodation.
According to the latest data, more than 66,500 citizens have moved from Artsakh, occupied by Azerbaijan, to Armenia," Davit Ghahramanyan's post says.